Double Dybuk Bourbon Barrel Aged [Browar Golem]

Piwo Double Dybuk Bourbon Barrel Aged z Browar Golem to kolejne wcielenie Dybuka. Jak wypadnie tym razem?

Double Dybuk Bourbon Barrel Aged [Browar Golem]

Podstawy nie spróbowałem, trafiłem na trefną butelkę i piwo było kwaśne. Na szczęście Browar Golem uwarzył wersję imperialną i jej przegapić już nie mogłem. Double Dybuk wypadł dobrze, nie przepadam za żytnimi Porterami, ale ten z Golema przypadł mi do gustu. Może nie tyle nie przepadam, co nie za często je kupuję. Wersją imperialna trafiła do beczek po Bourbonie oraz po Laphroaig. Ja zdecydowałem się na zakup pierwszej wersji. Laphroaig trochę mi się przepiło, przyda mi się dłuższa przerwa od torfu 😉

STYL: Imperial Rye Porter
EKSTRAKT: 24,0% wag.
ALKOHOL: 10.0%
SŁODY: jęczmienny, żytni
CHMIEL: ?
DODATKI: sół
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 31.12.2018

Co do składu piwa to z etykiety za dużo się o nim nie dowiemy. Mała butelka, mała etykieta, mało miejsca na wypisywanie szczegółów? Na stronie internetowej browaru nie ma informacji na temat Double Dybuk Bourbon Barrel Aged, patrząc na piwa znajdujące się w ofercie widzę tam Double Dybuk i skład powinien się pokrywać. Powinien, gdyż na etykiecie nie ma soli, w obu wcześniejszych wersjach była ona wymieniona jako dodatek. Browar wyjaśnił sytuację, piwo też posiada w składzie sól, zapomniano wspomnieć o niej an etykiecie.

Etykieta sprawia wrażenie “droższej”. Zapamiętałem akcję z piwem Gehenna Laphroaig BA, gdzie etykieta wyglądała jak by ją mocowano po ciemku i na czas. Tutaj aż powiało zachodem. Nazwa piwa jest dobrze widoczna, a kolorowe tło wygląda stylowo. Poza tym szacunek z butelkę. Bączek prezentuje się znacznie lepiej niż zwykła, mniejsza butelka. Piwo Double Dybuk Bourbon Barrel Aged jest dostępne w butelkach o pojemności 330 mililitrów i zostało uwarzone w browarze Czarnków.

Double Dybuk Bourbon Barrel Aged [Browar Golem]

KOLOR
Piwo jest ciemno brązowe, widać to dokładnie przy przelewaniu zawartości butelki do szkła. Piany nie widzę tu wcale, więc nie będę się o niej rozpisywał, nie ma o czym. Na razie ciało nie wydaje się być zbyt gęste.

AROMAT
Zapach nie jest zbyt intensywny. Czuję w nim sporo słodkich nut czekolady oraz kawy. Nic tu nie rozgrzewa. Na siłę doszukałem się lekkiego muśnięcia wanilii pod sam koniec.

SMAK
W tym parametrze intensywność jest już większa. W mojej buzi rozchodzi się smak kawy oraz czekolady, oba w lekko gorzkich wariantach. Z każdą sekundą gorzkie nuty przybierają na sile. W trzecim łyku pojawiła się wanilia, przełamuje ona gorzką hegemonię. Odczucia smakowe przybierają teraz na sile. Doszedł też fajny posmak nut palonych. Łączą się one z wanilią oraz gorzkim finiszem. Ciała nie ma tu zbyt wiele, ale to Porter, więc nie ma się do czego przyczepić. Im dalej w butelkę, tym smak gorzkiej czekolady jest mocniej wyczuwalny. Piwo jest bardzo nisko nagazowane, widać to było już po pianie.Bardzo dobrze się je pije, nic tu nie zalega, nic tu nie zamula. Alkohol jest dobrze ukryty, wnosi lekkie ogrzewanie, ale wcale mi ono nie przeszkadza. Za oknem minusy, więc jest ono jak najbardziej pożądane.

Double Dybuk Bourbon Barrel Aged [Browar Golem]
OCENA: 9 / 10

Spora dawka gorzkiej czekolada, przełamaną nutą wanilii. Gorzkie, lekko rozgrzewa. Dobra robota Golem! 9/10.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments