Double Dry Hopped All Green Everything [Other Half]

Dziś musi być konkretnie, gdyż w szkle ląduje piwo Double Dry Hopped All Green Everything z Other Half.

Double Dry Hopped All Green Everything [Other Half]

Dostęp do piw z USA jest u nas bardzo ograniczony. Nie będę pisał o zakazie wysyłki alkoholu na terenie naszego kraju (przy tak dużej ilości nowych browarów zakładających sklepy online), nie w tym problem. Inne, duże sklepy zajmujące się sprzedażą piwa mają również problemy z dostępem do topowych piw z USA. Ba, nawet osoby w USA mają z tym problem. A gdzie w tym wszystkim ma się odnaleźć ktoś z Olsztyna? Na szczęście raz na jakiś czas uśmiecha się do mnie szczęście. Cloudwater zna wszystkich większych graczy na rynku, jednym z nich jest Other Half. Podczas pandemii ekipa z Manchesteru ogłosiła pomoc lokalnym browarom poprzez umieszczanie ich piw w swoim sklepie, szacunek. Po pewnym czasie browar nie ograniczał się już do lokalnej sceny, ale ściągał coraz więcej piw z USA. Kila tygodni temu ogłoszono wypust piw z Other Half. Podsumowując, piwa rozeszły się bardzo szybko, a mi udało się zakupić dwa z nich.

STYL: Triple IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 10,5 %
SŁODY: ?
CHMIEL: Amarillo, Citra, Mosaic, Motueka, Citra + Mosaic lupulin powder
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: ?

Ważną sprawą przy TIPA jest termin ważności. Szczególnie przy piwach zza wielkiej wody. Transport z USA do UK trwa, po samo dotyczy wysyłki do naszego kraju. Sporo osób mówi, że trafia do nas gorszy sort. Piwa, które się nie sprzedały lub starocie. Nie napawa mnie to optymizmem, ale oferta na stronie Cloudwater była naprawdę dobra. Wrócę do piwa, jest to Double Dry Hopped Triple IPA o mocy 10,5%. Browar wybrał kilka odmian chmielu Amarillo, Citra, Mosaic, Motueka oraz Mosaic w postaci Cryo. Co tu więcej pisać? Piwo ma średnią ocen 4,4 przy prawie dziewięciu tysiącach ocen, a to o czymś świadczy.

Pisałem kiedyś o minimalistycznym podejściu niektórych browarów do puszki, dziś kolejny książkowy przykład. Jak ma być zielono, to jest zielono. Oprócz tego niewielki napis informujący mnie o nazwie oraz browarze. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 473 mililitrów i zostało uwarzone w Other Half w Nowym Jorku.

Double Dry Hopped All Green Everything [Other Half]

KOLOR
Na początku byli jasne, z każdą kolejną kroplą kolorowych robiłem się ciemniejszy. Czyżby utlenienie? Piana nie jest zbyt okazała.

AROMAT
Zapachowi nie można odmówić intensywności. Nie muszę podsuwać szkła pod nos, aromat uderza z dużą siłą. Czuję tu brzoskwinię, nektarynki i niezłą soczystość. Tak, soczystość w aromacie. Dużo owoców, a na finiszu wyszło trochę grejpfruta.

SMAK
Owoce nie są tak wyraźne, jak w przypadku aromatu. Za to ciało cechuję bardzo wysoka gęstość, pięknie leje się po moim gardle. Goryczka też należy do tych wyższych. Przyjemna żywica, ibu nie jest możne zbyt wysokie, ale przy niskiej zawartości owoców czuję je wyraźniej. W miarę ocieplania robienia się coraz lepiej. Soczystość już jest, czekałem tylko na owoce i się pojawiły. Zaczyna się od brzoskwini, potem nieco nektarynki. Piwo kompletniej zmienia swój profil. Po pierwszych gorzkich sekundach zrobiło się zdecydowanie słodsze, a owoce przybrały na sile. Wiecie co jest tu najlepsze? Goryczka, która cały czas jest na wysokim poziomie. Nie piłem jeszcze piwa z tak wyraźnie zaznaczonymi obiema stronami, tą owocową i tą gorzką. Zero hop burn, zero miodu. Klasa, jednak Ameryka potrafi w Imperial IPA.

Double Dry Hopped All Green Everything [Other Half]
OCENA : 4,50 / 5,00

Brawa, jeśli przy tak wysokim ekstrakcie początkowym da się wykręcić aż tak pijalne piwo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments