Długi Weekend [Browar za Miastem]

Wyjazd na weekend poza miasto? Idealnym wyborem powinno być piwo Długi Weekend z Browaru za Miastem.

Długi Weekend [Browar za Miastem]

Na blogu pojawi się coraz więcej recenzji piw w stylu Pilsner. Powoli chyba sam dorastam i przekonują się coraz bardziej do tego stylu. Może nie do końca, gdyż od zawsze lubiłem tego konkretnie nachmielonego dolniaka. W wysypie piw jakie są obecnie do kupienia często sięgam po te bardziej zakręcone. Dodatkowo bliższe mojemu sercu są soczki. Powinienem się więc cieszyć sporą liczbą piw w stylu New England? Gdyby jeszcze te piwa trzymały poziom puszek z zachodu. Wracając jednak do piwa Długi Weekend z Browaru za Miastem. Kupiłem je właśnie z myślą o długim weekendzie w Lidlu. Muszę pochwalić ten sklep za bogatą ofertę piw kraftowych. Jeszcze 2 lata temu było to nie do pomyślenia, a dziś? Gdyby nie pobliski sklep z piwem kraftowym na pewno częściej gościłbym w Lidlu.

STYL: Pilsner
EKSTRAKT: 12,1 Plato
ALKOHOL: 5,0 %
SŁODY: jęczmienny (pilzneński, wiedeński)
CHMIEL: Żatecki, Marynka, Lubelski
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: 3/10
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 24.12.2019

Będzie to klasyczny Pils w rzemieślniczym wydaniu. Teraz tak, piwo zostało zakupione w Lidlu, a skład … odbiega niego od tego podanego na stronie www browaru. W zasypie widzę słód wiedeński, a nie Carapils. Do tego na www nie ma ani słowa o chmielu Lubleskim. Browar zapewnia, że szlachetny aromat jest zasługę chmielenia na zimno z użyciem chmielu żateckiego. Zaraz się o tym przekonam.

Na każdej etykiecie browaru widać zwierze. Dziś jest to pis, a konkretnie jamnik, który zazwyczaj jest długi, czaicie, długi weekend. Poza tym wyraźna nazwa piwa oraz stylu. Poza tym zbyt wiele się tu nie dzieje. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów.

Długi Weekend [Browar za Miastem]

KOLOR
Piwo jest bardzo przejrzyste. Wygląda jak woda o słomkowym zabarwieniu. Piana nie jest zbyt okazała, a obiecywali coś lepszego.

AROMAT
Biorę głęboki wdech i nie czuję tu nic szczególnego. Jest tu sporo masełka, mało nut siarki, kwiatów. Słabo. Przy kolejnym podejściu jest nieco lepiej. Aromat chmielu daje o sobie znać, jest on jednak bardzo minimalny.

SMAK
Czy będzie lepiej smakowało? Pierwszy łyk i jest bardzo lekko. Po przełknięciu czuję niewielką goryczkę. Ma ona charakterystyczny ziołowy finisz. Smak jest dosyć czysty. Bardzo czysty, nie czuję tu masła dyskwalifikującego ten styl. W aromacie nie było szału, ale po dwóch łykach zauważyłem, że smak jest lepszy. Piłem inne Pilsy i były one bardziej pełne w smaku. Pijalność jest dużym plusem tego piwa. W smaku nie czuć żadnych wad, więc czego chcieć więcej? Nagazowanie jest niskie. Teraz w mojej buzi czuję bardzo dużo gorzkich nut. Fajne zioła. Typowe dla Pilsa. Piwo jest profilowo bardzo czyste.

Długi Weekend [Browar za Miastem]
OCENA : 3,00 / 5,00

Lajtowy Pils bez większej historii. Można spokojnie wypić i nie rozwodzić się nad jego smakiem, nie ma tu większych wad.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments