Deep Dark Sea Kirschwasser BA [Brokreacja]

Chcecie nietypową beczkę to proszę. Deep Dark Sea Kirschwasser BA z Brokreacji na pewno was zaskoczy.

Deep Dark Sea Kirschwasser BA [Brokreacja]

Historia tego piwa jest dosyć ciekawa. I nie chodzi mi tu o historię jego powstania, a jego zakupu. Deep Dark Sea Bourbon Barrel Aged to jedno z lepszych piw jakie piłem w ubiegłym roku. Gęste, intensywne, mniam, aż naszła mnie ochota spróbować jego ponownie. Właśnie z takim zamieram zakupiłem wersję Deep Dark Sea Kirschwasser BA, po prostu pomyliłem piwa 😉 Rzadko decyduję się na powroty do danego piwa, należę go grupy osób goniącej za nowymi checkinami na Untappd. Tu się jednak przełamałem i proszę, wyszło, że i tak spróbuję czegoś nowego. Z ciekawość wszedłem na profil browaru Brokreacja i Deep Dark Sea ukaże się w kilku wersjach: 2019 – nowa wersja sztosa sprzed roku leżakowana w beczkach po Bourbonie Heaven Hill, nową twarzą w serii będzie sherry Pedro Ximenez.

STYL: Imperial Baltic Porter
EKSTRAKT: 24% wag.
ALKOHOL: 10.1%
SŁODY: Pilzneński, Monachijski typ II, Brown Caramunich typ III, Chocolate, Special B,
CHMIEL: Magnum
DODATKI: ?
DROŻDŻE: Saflager W-34/70
IBU: 42
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 28.11.2018

Kirschwasser to nic innego jak wysokoprocentowy napój alkoholowy wytwarzany z owoców czereśni lub wiśni. W odróżnieniu od popularnej wiśniówki jest on bezbarwny. Trunek jak i nazwa pochodzą z Niemiec, ja wohl. Jest to bez wątpienia coś nowego. Jesteście znudzeni Bourbon Barrel Aged? To zapraszam. Piwo spędziło pięć miesięcy w beczce. Pozostałe parametry oczywiście bez zmian.

Piwo zapakowane jest w gustowny kartonik. Jedyna różnica to fioletowa linia na dole etykiety. Trochę słabo oznaczone, ale nie będę już drążył tematu. Grafika wymiata, pisałem to już przy poprzedniej wersji. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 330 mililitrów i zostało uwarzone w Polsce.

Deep Dark Sea Kirschwasser BA [Brokreacja]

KOLOR
Piwo ma ciemny kolor. Standardowo przy przelewaniu widzę ciemny brąz, ale w szkle jest już czerń. Nie jest za gęste, na szkle nie pozostają żadne ślady po konkretnym przemieszaniu. Podoba mi się ta beżowa piana.

AROMAT
Podstawiam nos pod szkło i czuję tu mocne uderzenie wiśni w czekoladzie. Chociaż ta czekolada nie jest tu taka pewna. Stanowi jedynie tło dla owocu, to on dominuje. Zapach jest intensywny. Każdy kolejny wdech to kolejna wiśnia. Oby przełożyło się to na dobrą intensywność.

SMAK
Po pierwszym łyku jest naprawdę ciekawie. Na butelce widnieje napis Porter i tego się spodziewałem, a tu wchodzi piwo … o smaku wiśniowych landrynek. Jedynym elementem wspólnym ze stylem jest minimalne, naprawdę minimalne, muśnięcie czekolady na finiszu. Tego się nie spodziewałem. Za drugim razem jest podobnie, kurcze, ta landrynka przypadła mi do gustu. Fajnie odkryć coś nowego po ponad 600 wypitych piwach. Z czasem na finiszu jest ciut więcej nut palonych, ale nie są one w stanie nawiązać walki z wisienką. Ciało nie jest zbyt gęste, nawet może zbyt wodniste jak na wersję imperialną. To moje odczucie, lubię ulep i tyle 😉 Alkohol jest tu rewelacyjnie ukryty. Cały czas mam wrażenie, że ktoś utopił w tym piwie opakowanie landrynek. Pod koniec finisz jest już naprawdę niezły, wychodzi więcej nut Portera. Z minusów można ocenić, że czasami wydaje się trochę puste. Ja ocenię to piwo na plus, chociaż kompletnie nie wpasowuje się w wytyczne stylu.

Deep Dark Sea Kirschwasser BA [Brokreacja]
OCENA : 3,50 / 5,00

Beczka zabrała wszystko co mi się w tym piwie spodobało. Ogólnie jest ciekawie i oryginalnie. Warto spróbować i mieć własne zdanie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments