Czego warto spróbować? [wrzesień 2017]

Jesienią zaczyna się szkoła, a w pubach zaczyna się picie. W krafcie rządzą jeszcze letnie klimaty. Zapraszam na przegląd najciekawszych premier na wrzesień.

Nowe piwa wrzesień 2017

Russian Imperial Stout Double BA [Browar PINTA]

Russian Imperial Stout Double BA Browar PINTA
fot. facebook.com/PINTACraftBeer

Browar PINTA serwuje Russian Imperial Stout 30,0° Double Barrel Aged – Bourbon and Rum. Double Barrel Aged Bourbon & Rum oznacza, że piwo po okresie leżakowania zostało przetoczone najpierw do beczek po amerykańskim Bourbonie Jack Daniel’s, a następnie do beczek po jamajskim Rumie. Obie beczki wykonane są z dębu amerykańskiego, który nadaje piwu soczyste nuty orzechów, karmelu i wanilii. Wersja butelkowa powinna się pojawić w sklepach pod koniec września.

Yuzu Milkshake IPA [Browar Rockmill]

Yuzu Milkshake IPA - Browar Rockmill
fot. facebook.com/browarrockmil

Kolejne piwo z serii “Beer Wars”. Yuzu Milkshake IPA o parametrach 15 Plato i 5,5% alkoholu została uwarzona z dodatkiem płatków owsianych, pszennych i laktozy. Do piwa dodano też wanilię i świeży sok z (bardzo ostatnio popularnego) yuzu. Nachmielenie? Citra, Galaxy oraz Mosaic. Browar Rockmill znaczy wysoki standard, dlatego na pewno będę szukał tego piwa w sklepie.

Dear Minister [Browar Deer Bear]

Dear Minister - Browar Deer Bear
fot. facebook.com/browardeerbear

Dear Minister to owoc współpracy Browaru Deer Bear i Ministerstwa Browaru. Piwo zostało uwarzone w stylu Watermelon Lime Sour i ma parametry 12 Plato oraz 4,2% alkoholu. Pierwsze nuty w tym kwaśnym trunku ma grac sok. Z jednej strony kwaśna limonka, z drugiej świeży arbuz. Ciekawe podejście do Sour.

Dżoana Tropikana [Browar Waszczukowe]

Dżoana tropikana - Browar Waszczukowe
fot. facebook.com/Browarwaszczukowe

Browar Waszczukowe uwarzył własne Vermont IPA. Co w nim wyjątkowego? Dżoana Tropikana posiada w składzie skórki oraz sok z grejpfruta. Jeśli chodzi o najważniejsze to na ostatnie sekundy gotowania oraz leżakowania dodano chmiele Citra, Centennial, Cascade oraz Sorachi Ace. Piwo ma 14 BLG i 5,9% alkoholu.

Karuzelarz [Browar Karuzela & Profesja]

Karuzelarz - Browar Karuzela & Profesja
fot. facebook.com/BrowarKaruzela

Karuzelarz to Black Currant Brett Ale powstały w wyniku współpracy browarów Karuzela oraz Profesja. Piwo zostało uwarzone z dodatkiem czarnej porzeczki, która dominuje w aromacie oraz wnosi do piwa sporo kwasu. Do fermentacji użyto drożdży: Belgian Abbey, Brettanomyces Bruxellensis Trois, Brettanomyces Bruxellensis oraz Brettanomyces claussenii. Fani piw belgijskich powinni być zadowoleni. Piwo ma parametry 12 Plato oraz 5,1% alkoholu.

Wilson [Browar Brodacz]

Wilson - Browar Brodacz
fot. facebook.com/browarbrodacz

Za trendami podąża też Browar Brodacz. Wilson to piwo w stylu New England IPA. w zasypie znalazły się standardowo płatki pszenne oraz osiane. W kotle wylądował chmiel Apollo, a na zimno dodano pozostałe, czyli Citra, Mosaic oraz El dorado. Piwo fermentowano drożdżami FM-55. Wyższa temperatura fermentacji ma znacznie wpłynąć na owocowe doznania. Parametry to 15 Plato oraz 6% alkoholu.

Koźlak Jesienny [Browar Nepomucen]

Kożlak jesienny - Browar Nepomucen
fot. facebook.com/browarnepomucen

Browar Nepomucen przywitał jesień Koźlakiem dedykowanym tej porze roku. Piwo ma parametry 15,8 BLG oraz 6,3% alkoholu. W zasypie znalazły się takie słody jak Caraamber, Carafa I, Carabohemian oraz Caramunich. Butelki pojechały już do sklepów. Dawno nie piłem dobrego Koźlaka, będę się musiał rozejrzeć za piwem z Nepomucena.

Amadeo [Browar Kingpin]

Amadeo - Browar Kingpin
fot. facebook.com/browarkingpin

Amadeo to Raspberry Milkshake IPA o parametrach 15,5 Plato oraz 4,3% alkoholu. Jak wygląda przepis na udane piwo według Browaru Kingpin? Płatki pszeniczne, dawka laktozy, przecier z malin oraz chmiel (Citra oraz Mosaic). Całość ma smakować jak kremowy malinowy milkshake z dodatkiem chmielu. Mnie takie podejście jak najbardziej przekonuje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments