Czego warto spróbować? [marzec 2017]

Zapowiada się kolejny ciekawy miesiąc jeśli chodzi o polski kraft. Zapraszam na przegląd piwnych zapowiedzi na trzeci miesiąc 2017 roku.

Towar Luksusowy [Browar Zakładowy]

Browar Zakładowy Towar Luksusowy
fot. ze strony browarzakladowy.pl

Belgijski tripel połączony z amerykańskimi chmielami. Browar Zakładowy zdecydował się wydać do piwo na kilka dni przed swoimi pierwszymi urodzinami. Podczas produkcji użyto chmieli Mosaic, Equinox oraz  Warrior. Końcowe IBU wynosi około 75. Piwo jest wzbogacone o zest grejpfrutów, pomarańczy, limonek i pomelo. Brzmi tropikalnie. Premiera piwa miała miejsce 23 lutego i pierwsze recenzje są zachęcające. Będę wypatrywał tego piwa.

Château [Artezan]

Château - Artezan
fot. facebook.com/browar.artezan

Nie jest to do końca premiera, bo piwo wyszło już w 2013 roku. Teraz jednak Artezan zabutelkował je ponownie i będzie ono dostępne szerszej publiczności. Château to flanders red ale. Piwa te są dosyć specyficzne, gdyż zaraża się je dzikimi drożdżami, aby uzyskać kwaśno-cierpki smak. Dodatkowo Artezan przez kilkanaście miesięcy leżakował swoje piwo w beczkach po czerwonym winie. Zapowiada się ciekawie. Data premiery piwa nie jest na razie znana. Wiadomo za to, że piwo będzie dostępne jedynie w butelkach o pojemności 330 mililitrów.

Inne piwo na które warto zwrócić uwagę to:

Kassiopeya [Browar Raduga]

piwo Kassiopeya Raduga
fot. facebook.com/BrowarRaduga

Raduga zaserwuje nam Milk Stouta  z dodatkiem Topinamburu. Pomysł na piwo powstał dzięki aromatycznej kawie z tymże dodatkiem. Piwo ma mieć 5,7% alko i 16% ekstraktu.

Plan wykonany [Browar Zakładowy]

Browar Zakładowy Plan wykonany
fot. facebook.com/browarzakladowy

Kolejne piwo z Browaru Zakładowego. Tym razem jest to herbaciane IPA, czyli ajpiej z dodatkami liście herbaty earl grey, kwiaty lipy oraz bergamotką. 6,3% alko przy 16% ekstraktu.

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lukasz
Lukasz
3 lat temu

Urodzinowe z zakładowego to plan wykonany a tripel to tripel po prostu 🙂 popatrz na etykiety.

Jan
Jan
3 lat temu

Herbaciane nie herbaciana. Piwo ALE to rodzaj męski. Więc IPA to rodzaj męski.