Czego warto spróbować? [maj 2017]

W tym miesiącu trochę później niż zwykle. Nie znaczy to, że nie było w czym wybierać. Oto moja lista na maj 2017.

Jakich piw warto spróbować w maju 2017

Brudny Harry – Browar Brodacz

Brudny Harry - Browar Brodacz
fot. facebook.com/browarbrodacz

Ciekawa propozycja z Browaru Brodacz. Do podstawowej wersji piwa (Harry – z dodatkiem herbaty Earl Grey) dodano kawę Kenia Gichathaini. W smaku znajdziemy fioletowe owoce – jeżyny, porzeczki i jagody, ale karty ma rozdawać kawa. Brzmi ciekawie. Piłem kilka piw z tego browaru i był średnie, Brudny Harry powinien to zmienić.

Projekt 30 #2 – Browar Maryensztadt

Projekt 30 #2 - Browar Maryensztadt
fot. facebook.com/browarmaryensztadt

Drugie piwo z serii “Projekt 30”, czyli piw które celują w ekstrakt na poziomie trzydziestki. Tym razem jest to potężny Barley Wine o parametrach 29,7 BLG i 15,4 % alko. Jeśli będzie dobrze smakowało, to druga butelka wyląduje na leżaku. O ile uda mi się je dostać. Standardowo, całość w bardzo ładnej oprawie.

Atomowy Morświn – Browar Golem

Atomowy Morświn - Browar Golem
fot. facebook.com/browargolem

Ciekawa propozycja z Browaru Golem. Atomowy Morświn to Kveik Farmhouse IPA. Piwo było fermentowane norweskim szczepem drożdży oraz chmielone na zimno nową amerykańska odmianą chmielu Eureka. Owocowy aromat pochodzący od drożdży i cytrusy? Na pewno będę na nie polował.

Topór Peruna – Browar Perun

Topór Peruna - Browar Perun
fot. facebook.com/BrowarPERUN

Polskie podwójne IPA z Browaru PERUN. Ma być intensywny aromat chmieli, a wszystko za sprawą takich odmian chmielu jak: Iunga, Puławski, Marynka, Lubelski, Sybilla oraz Magna. Z DIPA w Polsce jest różnie, tym razem liczę na mocne uderzenie smaku i aromatu. Podwójnego IPA z wyłącznie polskimi chmielami jeszcze nie piłem.

Kumaru – Browar Absztyfikant

Kumaru - Browar Absztyfikant
fot. facebook.com/BrowarAbsztyfikant

Kumaru to Foreign Extra Stout z dodatkiem nasion fasoli tonka, która pachnie jak połączenie marcepanu, migdałów, wanilii i cynamonu. Definitywnie mój klimat, aż nabrałem ochoty na coś słodkiego. Będę szukał go na sklepowych półkach,

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nemezis
Nemezis
2 lat temu

gdzie można takie trunki zakupić