Czego warto spróbować? [luty 2018]

Lista piw, których warto spróbować w lutym 2018. W tym miesiącu znajdzie się coś dla wielbicieli zarówno mocniejszych i słabszych piw.

Czego warto spróbować? [luty 2018]

Double Kumaru Bourbon BA [Browar Absztyfikant]
Double Kumaru Bourbon BA [Browar Absztyfikant]

Piłem wcześniej podstawową wersję piwa, czyli Kumaru. Browar Absztyfikant wydał też podwójna wersję wzbogaconą o jeszcze większą liczbę tonki. Piwo znalazło swoich zwolenników i doczekało się trzeciego wcielenia. Tym razem jest to wersja leżakowana w beczkach po bourbonie. Parametry piwa to 20 Plato oraz 8% alkoholu. Jestem bardzo ciekawy jak wyszło połączenia aromatów tonki oraz beczki.

 

Muffin [Piwojad]
Muffin [Piwojad]

Piwojad poszedł za trendem i uwarzył piwo  dedykowane dla #teamsłodyczka. Muffin to Chocolate Peanut Milk Stout o parametrach 16 Plato oraz 5,1% alkoholu. Orzeszki zostały dodane do piwa podczas cichej fermentacji. Nie piłem jeszcze piwa z tym dodatkiem, ale pomysł mnie przekonuje. Połączenie czekolady, orzeszków oraz mlecznego Stouta musi sie udać.

 

Salamander Nitro [Browar Stu Mostów]

Browar Stu Mostów uwarzył piwo w stylu Oatmeal Chocolate Milk Stout. Jest to słodki Stout, w którym pierwsze skrzypce mają grać nuty czekolady, karmelu oraz kawy. Parametry piwa to 17 Plato oraz 5,7% alkoholu. Dodatkowo piwo zostało nagazowane azotem, co nadało piwu bajeczną kremową teksturę i ma zagwarantować piękną drobną pianę. Jeśli chcecie się poczuć jak w Brytyjskim pubie, sprawdźcie to piwo.

 

Coffee Break [Browar Deer Bear]
Coffee Break [Browar Deer Bear]

Kolejne piwo z toruńskiego browaru Deer Bear, które powstało we współpracy z palarnią kawy Fonte. Tym razem będzie to Coffee Cocoa Vanilla Nutmeg Stout uwarzony z takimi dodatkami jak kawa (oczywiście), kakao wanilia oraz gałka muszkatołowa. Parametry to 16 Plato oraz 6,5% alkoholu. Kawa i stout idą ze sobą w parze, będę szukał tego piwa na sklepowych półkach.

 

Dżentelmens [Beer Bros]
Dżentelmens [Beer Bros]

Jest to mocniejsza wersja piwa Dżentelmen. Podstawa była już DIPA, tym razem mamy aż 23,9 Plato oraz 11% alkoholu. Będzie to konkretna IPA. Warto też wspomnieć o 43 gatunkach chmielu, których użyto przy produkcji tego piwa. Do tego 10 rodzajów słodu. Czy nie jest to przerost formy nad treścią? Najlepiej przekonać się o tym na własnym podniebieniu.

 

Solaris [Browar Raduga]
Solaris [Browar Raduga]

Browar Raduga uwarzył w zeszłym roku RISa 28 BLG. Według wielu osób 2028 Space Odyssey było jednym z lepszych piw ubiegłego roku. Tym razem poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej i do sklepów trafi Imperial Stout o ekstrakcie 34 Plato. Solarisa można było spróbować już na WFP. Piwo poleżało kilka miesięcy w tanku i lada dzień nastąpi jego rozlew. Ja biorę je w ciemno.

 

Exlibris [Browar Czarna Owca]
Exlibris [Browar Czarna Owca]

Po uwarzeniu bardzo dobrego Porterta, Browar Czarna owca nie spoczął na laurach i wziął się za Russian Imperial Stout. Jego parametry to 24 Plato, 10% alkoholu oraz IBU 60. W składzie także laski wanilii madagaskarskiej typu bourbon. Część piwa trafiła do butelek i jest już dostępna, druga część trafiła do beczki po bourbonie i będzie dostępna za kilka miesięcy. Postaram się zdobyć obie wersje.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments