Czego warto spróbować? [kwiecień 2018]

Kwiecień obfituje w wiele ciekawych pozycji. Zapraszam na comiesięczne zestawienie piw, których warto spróbować w danym miesiącu.

kwiecień 2018 nowe piwa

Candy Shop [Browar Deer Bear]
Candy Shop [Browar Deer Bear]

Toruński Deer Bear kolejny raz serwuje nam piwny duet ze słodką otoczką. Candy Shop jest dostępny w wersji Maple Pie oraz Nut Cake. Nut Cake to Imperial Milks Stout o parametrach 24 BLG oraz 9% alk. Ten płynny deser urzeka aromatem w stylu orzechów, wanilii, kokosa oraz mlecznej czekolady. Maple Pie ma parametry 24 BLG oraz 9,5% alk. Ten imperialny Stout został uwarzony z dodatkiem cynamonu oraz syropu klonowego. Obie butelki zapakowane są w gustowny kartonik. Na festiwalach browar oferuje specjalne wydanie w większej butli z lakiem. Przeciwnicy aromatów będą niezadowoleni, zostały one dodane do obu wersji. Ja z chęcią bym przytulił taki duet 😉

 

CorrIPA [Brokreacja]
CorrIPA [Brokreacja]

O tym piwie jest głośno już od kliku tygodni, wszystko za sprawą niecodziennego dodatku. CorrIPa to New England Grande Cojones Jalapeno IPA o parametrach 15 BLG oraz 5,7% alk. Soczysta IPA została wzbogacona dodatkiem papryczek jalapeno oraz … byczych jąder. Zastanawiam się co owy dodatek wniesie do smaku i aromatu? Piwo jest lekko zakręcone, gdyż powstało z myślą o Beer Geek Madness. Browar zapowiedział też wersję butelkową, jeśli macie jaja, spróbujcie.

 

300% Normy [Browar Zakładowy]
300% Normy [Browar Zakładowy]

Browar Zakładowy postanowił uczcić popełnienie 300 warki i …. uwarzył  300% normy. Jubileuszowe piwo to podwójne pomarańczowe IPA. Jego parametry to 19 BLG oraz 8,4% alk. W składzie nie mogło zabraknąć dodatku pomarańczy, wpadło jej to około 100 kilogramów. Oprócz nich znajdziecie tu świeżo starte skórki owoców cytrusowych. Całość została nachmielona Simcoe. Cytrusy i IPA idzie w parze, jestem spokojny o to piwo.

 

Projekt 30 #3 [Browar Maryensztadt]
Projekt 30 #3 [Browar Maryensztadt]

Projekt Trzydzieści to seria piw wydana przez Browar Maryensztadt, które celowały w liczbę 30 Plato. Trzecia część to Wee Heavy Laphroaig Barrel Aged. Piwo spędziło 5 miesięcy w beczkach po single malt whisky Laphroaig. Jego parametry to 32,2 BLG oraz 11,6% alk, więc powinno być dosyć słodko. Całość jest dostępna w bardzo stylowej butelce. Poprzednie dwa piwa wylądowały w mojej piwnicy, postaram się skompletować całe trio.

 

Toucan [Browar Nepomucen]
Toucan [Browar Nepomucen]

Browar Nepomucen poszedł w (jak sama nazwa wskazuje) tropikalny klimat. Ich najnowsze piwo to Tropical IPA z dodatkiem Mango, ananasa, miąższu czerwonej pomarańczy oraz skórek pomarańczy i cytryny. Mnogość owoców zamknięta w butelce. Nie zapomniano tu również o chmielu. Toucan ma parametry 14 BLG oraz 5,6% alk.

 

Giorgio [Browar Kingpin]
Giorgio [Browar Kingpin]

Kolejny Milkshake IPA w wydaniu Browaru Kingpin. Tym razem zdecydowano się na wiśnie, a konkretnie na ich przecier. Jeśli lubicie Cherry Milkshake to jest to dla was pozycja obowiązkowa. Browar obiecuje kremowe odczucia w ustach połączone z aromatem wiśni oraz chmielu. Do nachmielenia użyto dwóch odmian : Citra oraz Mosaic. Parametry piwa to 15,5 BLG oraz ,6% alk.

 

Porter T [Browar Rockmill / Browar BYTÓW]
Porter T [Browar Rockmill / Browar BYTÓW]

Czwarte piwo z serii Imperial Porter uwarzone przez Browar Rockmill oraz Browar Bytów. Wersja T posiada tą samą bazę, co pozostałe. Przed rozlewem dodano specjalnie przygotowaną kawę oraz migdały. Efekt? Czekoladowo-kawowy deser z migdałowym aromatem. Parametry do 25 Plato oraz 10% alk.

 

Tropical Black IIPA [Browar Wrężel]
Tropical Black IIPA [Browar Wrężel]

Na rynku nie ma zbyt wielu Black IPA, dlatego jestem bardzo zadowolony z nowego piwa z Browaru Wrężel. Ich Tropical Black IIPA została uwarzona z dodatkiem ananasa, pomarańczy oraz mango. Do tego sześć gatunków chmielu, który dały aż 110 IBU. Dużo tropików połączonych z konkretną goryczką. Parametry piwa to 19,1 BLG oraz 8,5% alk. Dla mnie pozycja obowiązkowa, może piwo trafi do Lidla? 😉

 

Lilith Rum Barrel Aged [Browar Golem]
Lilith Rum Barrel Aged [Browar Golem]

Lilith w wersji podstawowej oraz beczkowej wypadał bardzo dobrze. Czy coś może przebić obie wersje? Beczka po rumie. Ja ją uwielbiam i ubolewam, że tak mało piw trafia do beczki po tym trunku. Podstawowa wersja Lilith trafiła na cztery miesiące do beczki po rumie z jamajki. Piwo jest już w sprzedaży, na pewno zaopatrzę się w więcej niż jedną butelkę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments