Czego warto spróbować? [czerwiec 2017]

Oto lista piw, których warto spróbować w czerwcu.

Najlepsze piwa czerwiec 2017

Baltic Pooka Jameson BA – Pracownia Piwa

Baltic Pooka - Pracowia Piwa
fot. facebook.com/PracowniaPiwa

Piłem już kilka piw z Pracowni Piwa i każde stało na bardzo wysokim poziomie, Porter Bałtycki to jeden z moich ulubionych piwnych stylów, a Barrel Aged działa na wszystkich lubiących piwa kraftowe. Te 3 główne powody, dla których nie mogę się doczekać tego piwa. Porter Bałttycki z Pracowni leżakował 5 miesięcy w beczkach po znanym irlandzkim whiskey Jameson. Wniosło to do piwa nuty wanilii oraz lukrecji.  20 BLG i 7,9 % alkoholu. Ciekawe, czy udami się dostać chociaż 1 butelkę?

Sourness Blackcurrant – Browar Szpunt

Sourness - Browar Szpunt
fot. facebook.com/Szpunt

Na upały najlepsze są kwasy. Sourness Blackcurrant to piwo w stylu Sour Ale
kwaszone bakteriami Lactobacillus Plantarum z dodatkiem świeżo tłoczonych soków z mrożonych owców czarnej porzeczki. Ekstrakt początkowy to 10 BLG, co dało 3,5% alkoholu.

Petarda Geparda – Dziki Kocur

Browar Dziki Kocur - Petarda Geparda
fot. facebook.com/Browar.DZIKI.KOCUR

Pierwsze z dwóch piw  uwarzonych przez nowo powstały olsztyński Browar kontraktowy Dziki Kocur. W ofercie jest też APA, ale ja z chęcią spróbuję ich AIPA o parametrach 15,5 BLG i 6,5% alkoholu. Goryczka na poziomie 50 IBU, a to wszystko za sprawą chmielów Amarillo, Columbus, Citra, Simcoe.

Tea Pale Ale – Kuźnia Piwowarów

Tea Pale Ale - Kuźnia Piwowarów
fot. facebook.com/jan.olbracht.browar.rzemieslniczy

Drugie piwo z tegorocznej kuźni. Jako fan herbaty czekam na nie najbardziej. Smak herbaty ma wspomagać dodanie do piwa skórki pomarańczy bergamotki. Pijalność ma być na poziomie naturalnej, mrożonej herbaty. Piwo raczej lekkie 12,5 BLG i 5,6% alkoholu.

Abrakadabra – Browar Deer Bear

Abrakadabra - Deer Bear
fot. facebook.com/browardeerbear

Kolejne ciekawe piwo z Browaru Deer Bear. Nazwa stylu mówi sama za siebie: Bilberry Vanilla Milk IPA. Piwo uwarzone z dodatkiem laktozy, wanilii burbońskiej i borówki amerykańskiej, przyznajcie, brzmi to nieźle? Do tego jak na IPA przystało amerykańskie chmiele. Parametry to 16 BLG i 6,4% alkoholu, brzmi dobrze.

Hula Hop – AleBrowar

Hula Hop - AleBrowar
fot. facebook.com/AleBrowar

Nie piłem jeszcze żadnego dobrego White IPA. Może to z AleBrowar będzie pierwszym? Jako dodatków użyto znanych z Wittbiera Kolendry oraz Curaçao. 14 BLG i alkohol na poziomie 5,2% sprawiają, że może to być idealne piwo na letnie upały.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments