Cup Of Goodness [Browar Maltgarden]

Czy moje szkło wypełni się dobrocią? Sprawdzę Cup Of Goodness z Browaru Maltgarden.

Cup Of Goodness [Browar Maltgarden]

Kolejna kawa z Browaru Maltgarden. Szczerze, chciałem ją sobie odpuścić. Na rynku jest obecnie tyle ciekawych piw, klient ma w czym wybierać. Do zakupu piwa przekonały mnie jednak opinie z Untappd. Co tam wyczytałem? A no, że piwo jest za słodkie, że kokos jest za kokosowy. To wystarczyło, udałem się do Piwosznika i tam zakupiłem butelkę Cup Of Goodness. Zastanawiam się, jak można narzekać na dużą intensywność kokosa w piwie z kokosem? Ja zazwyczaj jestem rozczarowany, jeśli dodatek awizowany na etykiecie nie jest wcale wyczuwalny. Ale odwrotnie? Może chodzi o przesadną siłę? Tak więc oceny bardzo mnie zachęciły do spróbowania piwa i wydania własnego werdyktu. Szczególnie, że nie jest  to Imperial Stout, ale o tym za chwilę.

STYL: Coffee Oatmeal Stout With Cocoa & Coconut
EKSTRAKT: 16,0 Plato
ALKOHOL: 5,8 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane
CHMIEL: ?
DODATKI: kawa (4%), kokos (4%), laktoza, kakao (2%)
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 25.05.2021

Czy jest sens pić Stouty, kiedy na półce obok stoi Imperial Stout leżakowany w beczce? Styl ten ma ciężko, ja lubię wypić lekką kawę, szczególnie taką z dodatkami. Cup Of Goodness to Oatmeal Stout, a owsianka oznacza zazwyczaj więcej ciała. Jak pisałem wyżej, nie jest to Imperial Stout, widać to po parametrach. 16 Plato i 5,8% wygląda rzeczywiście lajtowo. A co z dodatkami? W piwie będą aż trzy : kawa, kokos i kakao. Uwaga, tym razem nie ma tu aromatów. Fajnie, że browar chce się pokazać w naturalnym środowisku. Kawę przygotował Head Barista CoffeeDesk Paweł Świderski.

Na etykiecie widzę dwa kolory : czarny oraz niebieski, odcień błękitu. Lubię te nierównomierne plany, mimo, że widzę je na każdej etykiecie. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Bytów Browar Kaszubski.

Cup Of Goodness [Browar Maltgarden]

KOLOR
Piwo jest ciemne, od razu zauważyłem drobinki pływające na powierzchni. Zero piany.

AROMAT
Rzeczywiście sporo tu słodyczy. Na pierwszym planie melduje się słodkie kakao, a za nim kokos. Niby to Stout, ale moc jest iście imperialna. Kakaowy brąz, pyszka.

SMAK
Na początku poczułem średnie ciało, piwo jest bardzo wodniste. Daleko mu do imperialnej gęstości. Na szczęście w smaku jest lepiej, dużo lepiej. Czuję tu długi i wyraźny posmak czekolady. Ma ona zdecydowanie słodki posmak. Kokos pojawia się dopiero po kilku sekundach. A nie, za drugim razem kokos obecny jest już na samym początku. Wiórki lekko pieszczą mój język. Teraz to kokos przejmuje pałeczkę, czekolada jest obecna jedynie wspiera tle. Mimo swoich sesyjnych parametrów piwo robi wrażenie swoją intensywnością. Dodatki dały radę, to co widać na etykiecie jest idealnie odzwierciedlone w smaku. Nie czuję tu przytłaczającej słodyczy, ten parametr jest dla mnie na odpowiednim poziomie. Jak widać browar potrafi warzyć również z naturalnymi dodatkami. Lekki minus za farfocle.

Cup Of Goodness [Browar Maltgarden]
OCENA : 4,00 / 5,00

Jak widać, można uwarzyć dobrego Pastry bez użycia aromatów. Słodka kawa zawsze na plusie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments