Cup Cake [Brokreacja]

Cup Cake  z Brokreacji. Dlaczego to piwo? Ano dlatego, że miałem już dosyć IPA, próbowałem już jednego piwa z tej serii, Wine Cake no i Brokreacja zdobyła wczoraj kilka wyróżnień na festiwalu Ratebeer.com.

cup cake brokreacja

Browar znalazł się w gronie 10 najlepszych nowych browarów na świecie! Oprócz tego przypadł mu tytuł najlepszego nowego browaru w Polsce. Gratulacje! Mam jeszcze kilka innych piw z Brokreacji, ale z racji tego, że są to ciemne piwa, chcę je jeszcze trochę potrzymać.

Etykieta nawiązuje do nazwy. Mamy ładną babeczkę z kremem, jest też wisienka, rozumiem, że ma być słodko. Kolorystyka wpasowuje się w słodki fason. Wszytko do siebie pasuje. Piwo sprzedawane jest w butelce 330 ml.

Piwo ma bursztynowy kolor, lekko czerwony. Jest dosyć jasne, lekko zmętnione, chociaż na początku wydawało się klarowne. Piana jest nie za wysoka. Szybko redukuje się do pierścienia przy samym szkle.

cup cake brokreacja kolor

Aromat nie jest zbyt intensywny. W poprzedniej wersji był mocniejszy. Tutaj mamy aromat słodki, trochę karmelu, wyczuwam też owoce tropikalne, jest też może lekka żywica. Nie jest źle, ale szału wielkiego to ten aromat nie robi.

W smaku jest słodko-gorzko. Ile to ma IBU? Na butelce jest napisane, że 50, ale goryczka jest bardzo duża. Zaraz za nią pojawia się alkohol, który mocno grzeje w gardło. Po następnym łyku czuć słodki smak landrynek, trochę słodkich owoców, ale zaraz wszystko to przykrywa duża goryczka i to głównie ona jest tutaj na pierwszym planie. Przy przechylaniu szkła widać, że piwo jest pełne, oleiste. Ciecz, a raczej piana, powoli spływa po szkle po każdym jego przechyleniu. Przypomina mi to trochę pianę po fali morskiej. Ale porównanie… Wracając do samego piwa. Im dłużej się je pije, tym mocniejsza jest ta goryczka. Mogę ją porównać do goryczki z grejpfruta. Jest gorzko, chcesz wziąć następny gryz, aby poczuć świeży i słodki owoc, ale po chwili znowu wraca goryczka i tak w kółko. Bardzo podobnie jest z tym piwem.

Styl: American Wheat Wine
Ekstrakt: 24 % wag.
Alkohol: 11%
Słody: pszeniczny, pilzneński
Chmiel: Magnum, Citra, Amarillo
Drożdże: SafaleUS-05
IBU: 50
Data spożycia/warka: 09.12.2017
Ocena: 5/10

Z obu wersji wybieram jednak poprzednią. Cup Cake z czasem zaczyna trochę męczyć. Goryczka ma mocną, słodową podstawę. Jednak razem z alkoholem za mocno i za szybko przyćmiewają pozostałe smaki. Daję piątkę, w moim rankingu lepiej wypadł Wine Cake.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments