Crazy Lines #03 [Browar Nepomucen]

Pora na trzecie DIPA, tych piw nigdy za wiele. Odpalam właśnie Crazy Lines #03 z Browaru Nepomucen.

Crazy Lines #03 [Browar Nepomucen]

Po bardzo dobrym przyjęciu Crazy Lines #02 postanowiłem zakupić Crazy Lines #03. Jeśli wypadnie ono równie dobrze, to zakupię czwórkę. Powód? Warto trzymać się sprawdzonych serii. W natłoku piwnych nowości nie chcę mi się już dawać szansy każdemu nowemu browarowi, browarom, które mnie kilka razy zawiodły i browarom wydającym średnie IPA. Większość browarów prosi teraz o wsparcie, ja trzymam się sprawdzonych ekip. Jedną z nich jest właśnie Browar Nepomucen, która pod względem New England plasuje się obecnie w polskim top 5. Obok niej znajdują się takie ekipy jak Maltgarden, Browar Funky Fluid oraz Piwne Podziemie. A numer pięć? Napiszę o tym przy innej okazji.

STYL: Imperial IPA
EKSTRAKT: 19,0 Plato
ALKOHOL: 7,8 %
SŁODY: jęczmienny
CHMIEL: Citra, Mosaic, Centennial
DODATKI: ?
DROŻDŻE: London Fog
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: ?

Wracam już do samego piwa. Browar postanowił tym razem powrócić do chmielu z USA. Szkoda, klimaty Australii i Nowej Zelandii przypadły mi do gustu. Widzę tu zestawienie znane mi od lat, czyli Citra oraz Mosaic. Ten nieśmiertelny duet wspierany będzie przez odmianę o nazwie Centennial. Browar chwali się również Hoprate na poziomie 20 gram na litr. Całość fermentowała na drożdżach London Fog. Ostatnio był to szczep London Ale III, do którego jestem bardziej przekonany.

Szalone linie przybrały teraz różowe barwy. Dla mnie wygląda to na drobno pokrojoną rzodkiewkę. Etykieta jak każda inna. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Nepomucen w Szkaradowie.

Crazy Lines #03 [Browar Nepomucen]

KOLOR
Mętne i nieco ciemne. Nie jest to utlenienie, ale daleko mu do jasnej żółtej barwy.

AROMAT
Na początku lekki zawód, aromat jest blady. Wziąłem mocny zaciąg, ale nie poczułem tu praktycznie nic. Są tu oczywiście tropiki, ale naprawdę, jest bardzo, bardzo słabo.

SMAK
Na początku jest podobnie jak w aromacie, średnio. Ciężko wyczuć mi jaki smak ma to piwo? Tropiki, cytrusy, możliwe. Smak jest bardzo blady. W czasach DDH to piwo smakuje jak IPA, takie sprzed paru lat. Kolejne podejścia do szkła nie przynoszą nic lepszego. Zaczynam szukać plusów, jest tu lekka soczystość. Czuję ją zaraz po przełknięciu. Potem pojawia się też namiastka owoców, idą one w kierunku pestkowców. Niestety, nadal jest ich bardzo mało. Ogólnie za wiele się tu nie zmienia. Piwo znika ze szkła, a dalej jest bez wyrazu.

Crazy Lines #03 [Browar Nepomucen]
OCENA : 3,50 / 5,00

Trochę się zawiodłem, pozycja raczej średnia. Z plusów, czwarta część na pewno będzie lepsza.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments