Covered in Puppies [Omnipollo / Trillium Brewing]

Trillium Brewing in da house. W prawdzie nie solo, a w duecie z Omnipollo. Zapraszam na recenzję Covered in Puppies.

Covered in Puppies [Omnipollo / Trillum Brewing]

Browar Trillium Brewing słynie ze swoich piw w stylu IPA i Imperial IPA. Siedem piw w top 50 RateBeer w jednym stylu i 5 piw w drugim to wynik jakiego mogą im pozazdrościć inne browary. Z dostępnością ich piw w naszym kraju jest kiepsko, dotyczy to chyba większości browarów zza wielkiej wody. Może poza Founders? Oficjalnej dystrybucji brak, pozostaje kombinowanie na własną rękę. Na szczęście w tym przypadku piwo zostało uwarzone z Omnipollo. Piwa ze szwedzkiego browaru są już szerzej dostępne w Polsce. Covered in Puppies wyszło w dwóch wersjach. Jedna została wydana z myślą o rynku amerykańskim druga europejskim. Podobnie było w przypadku Brush. Mam nadzieję, że tym razem wersja EU wypadnie dużo lepiej.

STYL: Double IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 8,1%
SŁODY: ?
CHMIEL: ?
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 06.11.2018

Skład to wielka niewiadoma. Covered in Puppies to Imperial IPA, alkohol na poziomie 8,1% to potwierdza. Wiecie skąd wziął się pomysł na nazwę piwa? Z plakatu … Davida Hasselhoffa na którym jest otoczony banda słodkich szczeniaków. Ekipa z Trillium podzieliła się nim z Omnipollo, ci od razu przystali na nazwę piwa. Ciekawe, czy chodziło im o to zdjęcie Davida?

Warto się na chwilę zatrzymać nad etykietą. Widać na niej srebrnego szczeniaka … oraz czarnego. Nie wiem jak się nazywa ten efekt? Raczej nie złudzenie optyczne? Przestrzeń pomiędzy jednym kolorem szczeniaków wypełniają inne. Ten srebrny przypomina mi styl Trillium. Prosty szkic, ołówek, szary kolor. Drugi szczeniak to styl Omnipollo. Masa dziwnych kresek łącząca się w całość. Ogólnie na plus. Piwo zostało uwarzone w szwedzkim Browarze Sigtuna Brygghus i jest dostępne w puszkach o pojemności 330 mililitrów.

KOLOR
Coś pomiędzy klasyką a nową falą. Kolorystycznie bliżej mu do pomarańczy. Piwo jest lekko przejrzyste, bardziej lekko zamglone, bo przejrzystość jest duża. Piana nie jest zbyt obfita i szybko opada, unosząc się bezwietrznie na powierzchni.

AROMAT
Nie jest za dobrze. Główne nuty to łodyga i grejpfrut, może pomarańcza? Całość jest średnio intensywna. Po kilku głębszych wdechach wyczuwam też niewielką ilość karmelu. Zapach wydaje się nie trzymać kupy.

SMAK
Tutaj też jest średnio. Zbyt szybko pojawia się goryczka, która zakrywa potencjalnie dobre rzeczy. Potencjalnie, bo nie wydaje mi się, aby coś dobrego mogło mnie tu spotkać 😉 Na pewno jest tu sporo grejpfruta. I jako owoc i jako goryczka. Poza tym bez szału. Niska owocowość, słaba pijalność. Piwo jest lekko męczące. z czasem wychodzi tu trochę karmelu. I ta goryczka. Nie jest ona jakoś mega wysoka, ale bez owoców jej odczucie jest dużo większe. Szukam plusów, bo zawsze szkoda mi jechać po piwie i … hmm … może alkohol? A właściwie sposób w jaki został ukryty. Nic tu nie pali. Poza tym ok, idzie wypić, ale nic mi nie urwało.

Covered in Puppies [Omnipollo / Trillium Brewing]
OCENA: 3,50 / 5,00

Ot taka normalna Imperialna IPA. Może ciut poniżej średniego poziomu. Pierwszy kontakt z Trillium i taka wtopa. Spora goryczka, brak świeżości, zamulające. To nie najlepsza reklama piwa uwarzonego przez takie kraftowe potęgi. Do poprawki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments