Corfu Food Advisor [Browar Maltgarden / Seven Island Brewery]

Wycieczka do Grecji, wirtualnie, ale jednak. Pora na piwo Corfu Food Advisor z Browar Maltgarden oraz Seven Island Brewery.

Corfu Food Advisor [Browar Maltgarden / Seven Island Brewery]

Nie maiłem w zamiarach kupować tego piwa. Poważnie, uznałem, że obecnie trzeba się trzymać tylko tych wyżej ocenianych nowości i stylów, które lubię. Pastry Sour nigdy nie był dla mnie powodem do zachwytu. Owszem, pierwsze piwa z Browaru Stu Mostów oraz Funky Fluid przyjąłem bardzo dobrze. Z czasem styl ten stawał się coraz bardziej nudy. Wiem, można to napisać o każdym stylu. Przecież New England to ciągle owoce, a Stout powinien dać ciemne nuty. Te dwa style podchodzą mi jednak zdecydowanie lepiej. Nigdy nie byłem fanem kwaśnych rzeczy, tak więc piwa z Sour w nazwie są u mnie z góry skazane na dalszy plan. Z racji mnogości pozycji obracających się w tym klimacie często sięgam po Pastry Sour, jednak frekwencja pojawiania się tego stylu na moim blogu poszła zdecydowanie w dół. I tak już pewnie zostanie.

STYL: Pastry Sour
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 5,5 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, owsiany, płatki owsiane, płatki pszenne, maltodekstryna
CHMIEL: ?
DODATKI: Różowa guava, mango, ogórek
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 09.08.2021

Skąd więc piwo znalazło się w mojej lodówce? Po prostu pomyliłem je z Ancient Connection, tyle. A skoro już je mam, to należy je wypić. Jest to bowiem druga pozycja uwarzona wspólnie z greckim browarem Seven Island Brewery. Piwo ma być stylizowane na Tzatziki. Nie jest to moja ulubiona forma jogurtu, ehh. Na szczęście w osiągnięciu podobnego efekt mają pomóc mango oraz guawa. Dziwnie, ja cieszę się z obecności tych owoców w składzie. Są nadzieją na normalność. Przy Pastry pojawia się często temat aromatów. Dziś nie powiem na ten temat nic, gdyż w składzie nie ma ich wcale. W informacji na temat składu nie podano nawet owoców, więc zagadka aromatów nie została rozwiązana.

Etykieta przypomina mi poprzedni wpust z polsko-greckiej kolaboracji. Tym razem barwy poszły bardziej w pomarańczowym kierunku. Reszta bez zmian. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w AleBrowarze w Lęborku.

Corfu Food Advisor [Browar Maltgarden / Seven Island Brewery]

KOLOR
Piwo ma gęstą prezencję. Barwa idzie w kierunku pomarańczy, a piana nie jest zbyt obfita.

AROMAT
Tutaj rządzą owoce, na pierwszy plan wysuwa się guawa, chociaż…. Mango też ma sporo do powiedzenia. Jogurt. Finisz jest bardzo orzeźwiający, a zapach wyraźny. Typowy Pastry Sour.

SMAK
Początek to klasyczny Pastry Sour. Jest tu owoc, Guawa. Czuję jej soczystość, łączy się ona ze słodką stroną owocu mango. Piwo jest świeże w odczuciu, rzeczywiście, przypomina mi to jogurt. A może to ogórek? Jego zielona, wodnista i lekka strona jest wyczuwalna na finisz. Ogólnie na lajcie. Po trzecim, czwartym podejściu do szkła pojawia się kwas. Jest on wyczuwalny zaraz po przechyleniu szkła. Po kilka sekundach rozmywa się w lekkości trunku. Poziom słodyczy i kwasu jest wyrównany, idealne proporcje. Teraz mango i guawa robią tu za aftertaste. Jak już wyżej pisałem, pozycja jest lajtowa, sesyjna. Nie ma wad, ale smak mnie nie urzekł.

Corfu Food Advisor [Browar Maltgarden / Seven Island Brewery]
OCENA : 3,75 / 5,00

Grecka sałatka? Nie do końca. Chyba, że kojarzycie ją z owocami. Tzatziki jest jedynie hasłem reklamowym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments