Consider Yourself Hugged [Prairie Artisan Ales]

Consider Yourself Hugged to kolejne piwo z Prairie Artisan Ales, którego będę miał przyjemność spróbować.

Consider Yourself Hugged [Prairie Artisan Ales]

Chociaż z dostępem do dobrych piw z USA jest u nas średnio, Prairie Artisan Ales stanowi tu fajny wyjątek. W kilku sklepach pojawiają się butelki z ich logo, więc grzechem byłoby z tego nie skorzystać. Wszystko za sprawą wspomnień jakie mam z tym browarem. Zaczęło się of fantastycznego Bomb!, potem był rum Pirate Noir oraz bourbon Bourbon Paradise. Nie trafiłem jeszcze na słabe piwo z tego browaru, zazwyczaj są to jedne z lepszych butelek jakie mam przyjemność opróżnić. Problemem może być cena, ale czy na pewno? W porównaniu do naszych produkcji Prairie Atrisan Ales wypada drożej, jednak piwa biją większość polskich wypustów. Wiadomo, zagraniczne znaczy lepsze. Drugim faktorem jest pojemność. Consider Yourself Hugged dostępny jest w małych butelkach i kto przy zdrowych zmysłach da kilkadziesiąt złotych za tak niewiele piwa? Na moje nieszczęście … wiele osób więc trzeba się pospieszyć i zdobyć butelkę zanim zniknie ona ze sklepu.

STYL: Imperial Stout
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 11,9 %
SŁODY: ?
CHMIEL: ?
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: ?

Przy uwarzeniu tego piwa użyto “ulubionej podstawy” do Imperial Stouta i dodano do niego kawę. nie jest to jednak zwykła kawa, na etykiecie określa się ją jako Peanut Butter Roasted Coffee. Nie znalazłem polskiego odpowiednika tego określenia, ale była to kawa wypalana z dodatkiem masła orzechowego. Lubię ten typowo amerykański dodatek, słodycz i piwo? Przecież to od zawsze szło w parze.

Na początku myślałem, że na etykiecie widzę sporo wirusów i bakterii. W bajkach wyglądają podobnie. Są to rysunkowe postacie, kukurydza, tęcza, okrąg z warkoczykiem. Tylko artysta jest w stanie to zrozumieć. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 330 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Krebs Brewing Co..

Consider Yourself Hugged [Prairie Artisan Ales]

KOLOR
Piwo jest praktycznie czarne, do tego gęste. Właśnie takie Imperial Stouty lubię. Piany nie ma tu wcale. Widać kilka bąbelków, ale poza tym tafla jest gładka.

AROMAT
Biorę pierwszy wdech i co? Masło orzechowe pełną gębą. Wow, nie przypuszczałem, że będzie ono aż tak wyraźne. Szkoda, że nie mam słoika z masłem do porównania. Rzeczywiście czuć tu słone orzeszki zmielone na masę. Biorę drugi wdech i czuję też nieco kawy. Zapach jest bardzo bardzo oryginalny i trafia w mój gust.

SMAK
Tu smak masła orzechowego nie jest aż tak wyraźny. W pierwszym łyku czuję ogromne ilości kawy oraz owoców. Coś jak wiśnia? Masło pojawiło się w tle. Tym razem przypomina mi ono orzeszki ziemne, ale takie bez dodatku soli. Ciało jestem gładkie, a gęstość w sam raz. Każdy z elementów jest bardzo wyraźnie wyczuwalny. Kawa, wiśnie, orzechy i tak w kółko. Każdemu przechyleniu szkła towarzyszy powiew aromatu masła orzechowego. Bardzo fajny efekt. Tymczasem w smaku wiśnia zaczyna wysuwać się na pierwszy plan. Jej połączenie z kawą jest obłędne, i to masło orzechowe. Momentami czuję coś podobnego do czekolady z orzechami. Smak jest mega intensywny. Co tu dużo pisać, trzeba spróbować. Na pewno sięgnie poz kolejne piwa z Prairie Artisan. Jeszcze się na tym browarze nie zawiodłem.

Consider Yourself Hugged [Prairie Artisan Ales]
OCENA : 4,25 / 5,00

Piwo przypadnie do gustu nie tylko fanom masła orzechowego. Prairie Artisan po raz kolejny staje na wysokości zadania.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments