Can’t Wait To Eat You [Browar Maltgarden]

Nie mogę się doczekać kolejnej kwaśno-słodkiej przygody, sprawdzam piwo Can’t Wait To Eat You z Browaru Maltgarden.

Can’t Wait To Eat You [Browar Maltgarden]

W temacie Pastry Sour mamy w kraju dwa wiodące browary. Przynajmniej moim zdaniem. Są to Funky Fluid oraz Maltgarden. Ten pierwszy zasłynął serią Gelato, która ostatnio przeżywa ciężkie chwile. Na początku był problem z wybuchającymi puszkami, cała seria Gelato: Blueberry & Blackberry oraz Gelato: Strawberry & Rhubarb została wycofana z rynku. Browar zmienił miejsce rozlewu, problem wydawał się być rozwiązany. A tu nagle … kolejny problem przy rozlewie przełożył się na złą filtrację. W piwach znalazło się sporo resztek owoców. Jak pech to po całości. W międzyczasie Maltgarden wydaje kolejne piwo w tym stylu i po poprzednich wypustach jestem bardzo ciekaw jego poziomu. Pool Party Fantasy wypadło dobrze, jak będzie dziś?

STYL: Pastry Sour
EKSTRAKT: 20,0 Plato
ALKOHOL: 5,5 %
SŁODY: jęczmienny, owsiany, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: ?
DODATKI: jagoda (9%), kakao (1%), syrop klonowy (1%)
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 25.04.2021

Motywem przewodnim będzie popularne amerykańskie słodkości, znane nam jako pancakes. Najważniejsza przy plackach jest polewa, zazwyczaj decyduję się na syrop klonowy, ale tym razem browar poszedł w inną stronę. Słodki syrop został zastąpiony borówkami oraz czekoladą. I to jest dobra zmiana. Leśne owoce mają w sobie kwaśny finisz, może on być idealną kontrą dla słodkiej czekolady. O lekkość w odbiorze zadba 5,5% alkoholu.

Etykieta, Maltgarden, czy muszę pisać coś jeszcze? Jak zwykle kilka rozmytych linii, a barwa dominująca nakręca mnie na borówki. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w AleBrowarze.

Can’t Wait To Eat You [Browar Maltgarden]

KOLOR
Czerwone, ciemne niczym sok z owoców leśnych. Gęste. Piana mierna, szybkość znika.

AROMAT
Rzeczywiście piwo ma zapach czekolady oraz owoców leśnych. Podoba mi się się słodki wydźwięk trunku. Całość przypomina mi tosty, oblane syropem. Na razie jest Pastry.

SMAK
A po przełknięciu pierwszego łyku jest również słodko. Zastanawiam się czy to czekolada, czy kakao? Na razie nie ma tu nic kwaśnego, słodycz też jest niewielka. Podoba mi się faktura, ciało na plus, lekko gęste, może przez wyższą temperaturę? Minęło kilka minut i pojawiły się owoce leśne. Zaraz po nabraniu piwa do ust wnoszą one niewielki kwas, oczywiście w formie jagód. Przejście pomiędzy dwoma przeciwległymi smakami jest łagodne. Nie da się się zauważyć momenty, w którym kończy się jagoda, a zaczyna czekolada. Chociaż czy jest to czekolada? Bardziej jakiś tost na słodko, może lekko oblany syropem klonowym? Przyjemne piwo, ale nie dla fanów kwaśnych klimatów, tych jest tu jak na lekarstwo. Ogólnie jest lajtowo, bardzo lajtowo.

Can’t Wait To Eat You [Browar Maltgarden]
OCENA : 4,00 / 5,00

Ciekawe piwo, lekkie, ale wyraźne. Urzekł mnie ten klimat kakao z lekkim kwaśnym sznytem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments