Candy Shop – Maple Pie [Browar Deer Bear]

Powtórka z rozrywki, prawdziwy Deer Beer i Candy Shop – Maple Pie. Słodkości, część druga.

Candy Shop – Maple Pie [Browar Deer Bear]

Toruński Browar Deer Bear poszedł w słodycz. Piwo Candy Shop – Maple Pie wyszło w duecie z Candy Shop – Nut Cake.  Browar dosyć jasno sprecyzował grupę odbiorców: są to ludzie w czyich żyłach płynie cukier, a nie krew 😉 Dla mnie słodkich piw nigdy za wiele, więc jestem na za. Szczególnie w przypadku wydania na raz aż dwóch wersji. Lubię, kiedy browary decydują się na to rozwiązanie. Można wtedy na własnym podniebieniu sprawdzić jak dany element wpływa na ostateczny smak piwa. Browar Rockmill wydał kilka miesięcy temu serię Going Dark, leżakowaną w beczkach po różnych alkoholach.

STYL: Imperial Stout
EKSTRAKT: 24,0 % wag.
ALKOHOL: 9.5%
SŁODY: Jęczmienny
CHMIEL: ?
DODATKI: Syrop klonowy, cynamon.
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 01.02.2019

Oba piwa miały taką samą postawę. Najważniejsze są tu dodatki, tym razem będą to syrop klonowy oraz cynamon. Czy oba elementy do siebie pasują? I to jak 😉 Piwa z syropem klonowym cieszą się dużą popularnością. W Polsce nie jest to zbyt popularny dodatek, dlatego cieszę się, że Deer Bear poszedł tą drogą.

Etykieta wygląda podobnie do Candy Shop – Nut Cake. Obie różnią się od siebie jedynie kilkoma detalami. Tym razem nasz bohater trzyma w ręku ogromny tort z syropu klonowego. Jest w nim sporo lasek cynamonu. Kolorystyka utrzymana jest w brązowo żółtym klimacie. Całość jest bardzo czytelna, jedynie zapis parametrów goryczki, słodyczy i siły jest kiepsko wykonany. Ciężko jest rozczytać wyraz pisany pionowo. Na butelce znajduje się chyba lak. Chyba, gdyż bardzo łatwo się łamie. Piwo dostępne jest w butelkach o pojemności 330 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Jan Olbracht.

Candy Shop – Maple Pie [Browar Deer Bear]

KOLOR
Standardowo. Ciemny brąz a w szkle jest już czarne. Nie jest zbyt gęste. Podoba mi się piana, nie za duża, nie za mała, w sam raz. Redukuje się ona do obfitej obręczy przy szkle.

AROMAT
Mmm, jest bardzo przyjemnie. Czuję przede wszystkim syrop klonowy. Jest ona bardzo wyraźny. W tle przewija się kawa oraz lekkie muśnięcie cynamonu. Słodycz jest tu na wysokim poziomie, ale finisz jest dosyć gorzki, trochę drewniany, tak jak syrop klonowy. Jest przyjemnie, bez przeginki.

SMAK
W smaku jest podobnie. Na pierwszym planie jest tu bez wątpienia syrop klonowy, dla mnie to połączenie słodyczy oraz nut gorzko-drewnianych. Początek rewelka, wiem dlaczego ludzie kochają ten dodatek. Cynamon jest na razie nie wyczuwalny. Podoba mi się przejście pomiędzy słodyczą a gorzkim smakiem. Wiem, że się powtarzam, ale wyszło to dobrze. Z czasem syrop klonowy traci trochę na intensywności, chociaż czy ja wiem? Pojawia się lekka kwaśna nuta, to ją czuć teraz na finiszu, ale i tak klon all the way. Ciało nie jest zbyt gęste, ale słodycz wzmacnia pełnię tego piwa. Nagazowanie jest bliskie zeru, pijalnośc ok, ale nie jest to pozycja na ciepłe dni. Z czasem wyczuwam tu cynamon oraz czekoladę. Wszystko tak jak lubię.Gdyby to miało trochę więcej ciała i poleżało w jakiejś beczce, brałbym nie patrząc na cenę. Teraz piwo jest dobre, ale z czasem smak traci na intensywności i robi się płaski.

Candy Shop – Maple Pie [Browar Deer Bear]
OCENA: 4,25 / 5,00

Z duetu to przypadło mi lepiej do gustu. Jednak syrop klonowy zrobił swoje. Czekam na kolejne słodkie wypusty z Deer Bear.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments