Brush [J. Wakefield Brewing / Omnipollo]

Piwa z Omnipollo piję zawszę z dużą przyjemności. Czy Brush podtrzyma dobre noty tego browaru?

Brush [J. Wakefield Brewing / Omnipollo]

Brush wpadło w moje ręce dobrych kilka miesięcy temu. Jeśli kupuję piwo w wersji imperialnej to często daje mu postać kilka tygodni w piwnicy. Nie biorę pod uwagę Imperial IPA, te pije od razu 😉 Przed zakupem rzuciłem okiem na ocenę piwa na untappd, wyglądała obiecująco więc zainteresowałem kilka złotych w butelkę. Butla, chociaż lepiej pasuje tu określenie buteleczka, ostała swoje i dziś dostanie swoją szansę. Kolejny raz odpaliłem untappd i lekko się zdziwiłem. Jak ocena mogła spaść tak nisko? Wtedy zauważyłem wzmiankę EU Version. Browar uwarzył więc dwie wersje, ta z za wielkiej wody ma dodatek pianki Marshmallow. Wątpię aby jeden dodatek aż tak znacząco wpłynął na obie oceny. Nie jest to pierwszy raz kiedy piję dane piwo z innej warki, oceny są jednak często zbliżone. tutaj różnica prawie 0.4 jest dosyć spora. Ja mam oczywiście wersję made in EU…

STYL: Imperial Stout
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 12.0%
SŁODY: ?
CHMIEL: ?
DODATKI: wanilia, czekolada, papryczki chilli, kawa
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 05.09.2020

Omnipollo kojarzy się wszystkim z aromatami. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem po wzięciu butelki do ręki było sprawdzenie składu. Czytam, czytam, nie widzę ani słowa o aromatach. Jeszcze jedno spojrzenie, nie, w tym piwie ich nie ma. Jest za to parę innych dodatków: wanilia, czekolada, papryczki chilli oraz kawa. 12 % to prawilna zawartość alkoholu przy imperialnym Stoucie.

Etykieta wygląda prosto. Jajecznica na tle o fioletowej barwie. Nie będę wchodził w szczegóły co do dokładnej nazwy kolory, dla mnie jest to fiolet 😉 Brakuje mi tylko bekonu położonego obok jajecznicy i śniadanie było by gotowe. Czy grafika jest atrakcyjna? Mnie nie przekonuje, ale to nie konkurs graficzny. Piwo Brush jest dostępne w butelkach o pojemności 330 mililitrów i zostało uwarzone w browarze De Proefbrouwerij z Belgii.

Brush [J. Wakefield Brewing / Omnipollo]

KOLOR
Piwo jest ciemne, w szkle wygląda na czarne. Nie wydaje się być zbyt gęste. Nie zostawia po sobie żadnych śladów na snifterze. Piana wygląda bardzo okazale. Ma ona kolor jasnego brązu i opada dosyć wolno. Na szkle widzę stylowy lacing.

AROMAT
Aromat nie jest zbyt intensywny. Biorę już któryś wdech i ciężko mi tu wyczuć konkrety. Na pewno jest tu trochę słodyczy, a na finiszu coś na podobieństwo kakao. Słabo jak na piwo ze stajni Omnipollo.

SMAK
A tu jest już bomba.Lekka ostrość od razu uderza w moje gardło, przez nią przebijają się czerwone owoce. Piwo grzeje konkretnie, może nawet ciut za mocno? Na razie mój próg tolerancji na ostrość nie został jeszcze przekroczony. Żałuję, że pozostałe składniki są tu zakryte i tak słabo je czuć. Na siłę mogę się tu doszukać aromatów kawy i czekolady. Ostre papryczki z czasem łagodnieją, ale i tak dominują całą resztę. Kurcze, po co dawać tyle dobrych składników, sokoro czuć tu tylko jeden z nich? Na plus na pewno przechodzenie ostrości w smak czerwonych owoców. Dla mnie są to śliwki, może nawet lekko wędzone? Albo jeszcze nie opadła ta afera z Imperium Prunum? Alkoholu nie czuć tu wcale. Pije się to dobrze, ale chęć szybkiego wzięcia następnego łyka wynika głównie z chęci ugaszenia palenia w gardle. Liczyłem na coś więcej.

Brush [J. Wakefield Brewing / Omnipollo]
OCENA: 6 / 10

Pierwsze średnie piwo z Omnipollo. Ocena to 6, na pewno do niego nie wrócę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments