Browar Ukiel – Otwarcie

W sobotę 02.12.2017 miało miejsce otwarcie pierwszego rzemieślniczego browaru na terenie miasta Olsztyn – Browaru Ukiel. Zapraszam na relację.

Otwarcie Browaru Ukiel - Olsztyn

Już wcześniej mogliście przeczytać kilka relacji z moich wizyt w browarze. Bardzo pozytywnie wypadła moja ostatnia wizyta połączona z degustacją kilku piw. Najlepiej wypadł West Coast IPA, który zdobył pierwsze miejsce z kategorii West Coast IPA podczas tegorocznej edycji Konkursy Piw Rzemieślniczych. Nie często dochodzi do sytuacji, w której złoto zdobywa browar, który jeszcze tak naprawdę nie wystartował.

Browar Ukiel - otwarcie
Złoty medal z KPR 2017 został umieszczony w widocznym miejscu.

Kilka tygodni temu dostałem oficjalne zaproszenie na otwarcie Browaru Ukiel. Impreza odbyła się na terenie browaru przy ulicy Żurawiej 81. Impreza rozpoczęła się o godzinie 15:00. Gdyby otwarcie nastąpiło kila tygodni wcześniej był by to 200 browar w naszym kraju, a tak jest to zapewne browar numer 201.  Na początku można było zwiedzić budynek, sprawdzić jak wygląda sprzęt na którym warzy się piwo, czy też spróbować piwa prosto z tanku (polecam ;)). Leszek oprowadził mnie i moją żonę po browarze i mogliśmy spróbować kilku nowych piw, które aktualnie leżakują w tankach (mogę zdradzić małą tajemnicę, za kilka tygodni do butelek trafi Porter). Na zapleczu znalazłem ogromną liczbę skrzynek z piwami. Czekają one na wyjazd do hurtowni. Piwo z Browaru Ukiel będzie można dostać w sklepach już od tego tygodnia. Lista sklepów nie jest jeszcze zamknięta. Browar stara się o koncesję na sprzedaż i jeśli wszystko dobrze pójdzie, to od 7.12 będzie można nabyć tu również butelki z piwem.

Browar Ukiel - Otwarcie
Barman był jedną z gwiazd wieczoru 😉

Ceremonia otwarcia miała miejsce w dużym namiocie na palcu przed browarem. Namiot był ogrzewany, a każdy z gości mógł degustować West Coast IPA w dowolnych ilościach. Nie zabrakło również czegoś na ząb. Wśród zaproszonych gości można było spotkać osoby z PSPD oraz ludzi nie mających dużego doświadczenia z piwem kraftowym. Oficjalna część zaczęła się około godziny 16:00. Gospodarze, czyli Leszek oraz Maciej, opowiedzieli o tym, skąd wziął się pomysł na browar i jakie były ich początki z piwem. Następnie goście zostali poczęstowani kolejnymi piwami z browaru, były to piwa w stylu Pils, Pszeniczne, Dry Stout oraz West Coast IPA. Każdy styl był opisywany ze sceny przez Artura Kamińskiego (wiceprezes zarządu PSPD), browarnika Tomka oraz moją osobę. Był to ostatni oficjalny punkt, następnie każdy zajął się degustowaniem piwa 😉 Gospodarze przygotowali upominki w formie czterech piw zapakowanych w stylowy przenośny kartonik. Tak więc nikt nie opuścił imprezy z pustymi rękami. Też odstałem ten czteropak i na pewno sprawdzę każde piwo, relację znajdziecie oczywiście na blogu. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.

Impreza była bardzo udana. Browarowi życzę wielu sukcesów. Wierzę, że Leszek i Maciej uwarzą jeszcze wiele dobrych piw. Więcej informacji o Browarze oraz aktualną ofertę znajdziecie na ich stronie ukielbrowar.pl.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
e-prezes
3 lat temu

A skąd pomysł, że jest pierwszym?

Alkohole Winoteka
Alkohole Winoteka
3 lat temu

Byliśmy , spróbowaliśmy ,wielki szacunek Panowie !