Bianca Blueberry Maple Pancake Lassi Gose [Omnipollo / De Proefbrouwerij]

Dziś będzie odjechana kombinacja, wszystko za sprawą piwa Bianca Blueberry Maple Pancake Lassi Gose z Omnipollo oraz De Proefbrouwerij.

Bianca Blueberry Maple Pancake Lassi Gose [Omnipollo / De Proefbrouwerij]

Jeszcze kilka lat temu jarałem się Omnipollo jak lasy w Australii. Chyba większość osób wchodzących głębiej w kraft ma za sobą epizod kiedy to byli w stanie wydać niemałe pieniądze na Noa Pecan Mud Cake. Z czasem okazało się, że aromaty nie są aż tak dobre, a cena jaką należy zapłacić za bardzo dobre piwo z zagranicy może być jeszcze wyższa. Ja do Omnipollo nic nie mam. Całe to gadanie o aromatach, jeśli coś się komuś nie podoba, to może nie kupować. Cenię sobie piwne style właśnie za ich różnorodność. Znajdzie się tu miejsce dla osoby pojącej koncernowego Lecha, topowe New England oraz wykręcone piwa z dodatkiem aromatów. Nie uważam aby aromaty popsuły świat kraftu. Skoro wystarczy dodać jedynie kilak kropli do gara i po sprawie, to dlaczego większość browarów nie idzie tą drogą? Aromaty same w sobie nie zamaskują bardzo słabego piwa. Ludzie potrafią poznać, kto potrafi ich używać. A i nie jeden browar się już na nich spalił. Dlatego właśnie lubię oglądać te fotki na stronach Omnipollo łączące piwo i lody. Chłopaki mają swój świat, ja czasami do niego wchodzę, tak jak dziś.

STYL: Blueberry Maple Pancake Lassi Gose
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 7,0 %
SŁODY: ?
CHMIEL: ?
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 14.11.2020

Co mogło mnie uwieść w Omnipollo? Oczywiście pokręcone połączenie kilku składników. Podstawą jest tu Gose, styl dla mnie jeszcze nie znany. Czy jest Gose? W skrócie, jest to piwo słone. Dlatego właśnie omijałem ten styl. To co zachęciło mnie do zakupu to fajny wygląd (czy ktoś jeszcze kieruje się tym dziwnym kryterium przy wyborze piwa?…) oraz dodatki. Z jednej strony mamy jagody, które powinny fajne podkreślić słony smak. A z drugiej laktozę oraz syrop klonowy, one dają słodycz. Właśnie to połączenie słonego i słodkiego smaku przekonało mnie do zakupu. Poza tym te dziwne style z Omnipollo, są do tej pory raczej trafione.

Zwór na puszce rzuca się już z daleka w oczy. Widzę tu kolorowe pióro na tle różowego koloru, i tyle. Omnipollo nie bawi się zbyt często w rozbudowane grafiki, mają swój minimalistyczny styl. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w De Proefbrouwerij w Belgii.

Bianca Blueberry Maple Pancake Lassi Gose [Omnipollo / De Proefbrouwerij]

KOLOR
Póki co to piwo prowadzi w kategorii na najlepszy widok. Raz ze czerwone, co jest w sumie rzadkością i zawsze to jakaś odskocznia od czarnych Imperial Stoutów, a dwa, piana jest gęste. Tak gęstej piany jeszcze nie widziałem, no może na gofrach nad morzem. Można ją spokojnie ugryźć.

AROMAT
Jako wielki entuzjasta syropu klonowego jestem niezmierne uradowany jego obecnością. Czuję go wyraźnie. W tle pojawia się słona borówka, może bardziej kwaśna. Zapach łączy te dwa elementy, słodycz i kwas. Efekt pancakes został osiągnięty.

SMAK
Intensywność doznań smakowych już na samym początku daje o sobie znać. Zaraz po nabraniu piwa do ust poczułem sporą dawkę syropu klonowego wspieranego prze leśne jagody. Pod koniec to syrop jest mocniej wyczuwalny, może to sprawka laktozy? Ona też powinna wnosić słodycz. Piwo nie jest jednak przesłodzone, czuję tu wyraźne i orzeźwiające przełamanie soli. Choć ona przypomina mi nieco efekt, który czułem pijąc piwa kwaśne. Nie jest to stuprocentowa sól. Piwo jest pełne, gęste, w kolejnych podejściach leśna borówka tryska smakiem. Ogólnie odczucia przypominają mi jazdę kolejką górską, ze słodkiej strony w tą kwaśną. Wszystko jest tu bardzo wyraźne, Omnipollo nie idzie na kompromis. Efekty opisane na etykiecie można spokojnie odnaleźć w szkle, chwała im za to. Klon wyszedł bardzo naturalnie, ma w sobie coś z drewna. Czasami jest zbyt sztuczny i słodki, tu wyszło idealnie. Smak trzyma wysoki poziom do ostatniej kropli. Na pewno słodkie, ostatecznie ten motyw wygrał.

Bianca Blueberry Maple Pancake Lassi Gose [Omnipollo / De Proefbrouwerij]
OCENA : 4,50 / 5,00

Co tu dużo pisać, dla mnie piwo jest prawe idealne. Może pod koniec zbyt dużo słodyczy, ale właśnie za takie piwa lubię kraft.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments