Barley Wine [Browar Amber]

Początek tygodnia za pasem, aja wybrałem dziś piwo z serii kojarzącej się raczej z weekendem i odpoczynkiem. Będzie to Barley Wine z rzemieślniczej serii Po Godzinach browaru Amber.

Barley Wine - Browar Amber

Barley Wine - Browar Amber
Informacja o limitowanej edycji.

Czym jest seria Po Godzinach? Jest to seria zapoczątkowana przez browar w 2015 roku. Są to autorskie interpretacje piwnych stylów. Wszystkie warzone są jednorazowo i wypuszczane są w limitowanej edycji około 40 tysięcy butelek. Niby edycja limitowana, ale piwo można dostać bez problemu w większości sklepów. Piłem już kilka piw z tej serii i są one raczej średnie. Zobaczymy jak będzie z Barley Wine.

Cała seria Po Godzinach ma ten sam wzór etykiet. Mamy faceta odprężającego się po ciężkim dniu pracy. Eh, a tutaj zaraz poniedziałek. W jego ręku nie mogło zabraknąć piwa. Są też informacje o kolorze, zapachu i smaki piwa. Zobaczymy ile z nich się sprawdzi. Podoba mi się też grawer na butelce. To wyciągam nogi jak ten koleś z butelki i zaczynam degustację.

kolor piwa Barley Wine - Browar Amber

Piwo ma ciemnoczerwony kolor. Zdaje się być rubinowe. Jest przejrzyste, widać przez nie drugą stronę świata. Koronę zdobi ładna pęcherzykowa piana. Muszę przyznać, że utrzymywała się dosyć długo.

A aromacie czuć czerwone owoce, nie jest to jednak intensywny zapach. Oprócz nich jest też spora słodycz. Jeszcze mnie intensywna, ale mój nos ją wyczuł. Całość jest taką słodką czerwoną landrynką.

Pierwszy łyk i bez konkretów. Jest trochę karmelkowo. Do tego dochodzi jakieś żyto lub jęczmień w tle. Na pewno jest to zbożowy smak. Wszystko jest wodniste, aż dziw mnie bierze jak widzę 22 BLG na etykiecie. To musi być konkretniejsze, a nie jest. Jest za to dużo czerwonych owoców i słodowa podstawa. Alkohol jest nie wyczuwalny, to duży plus. Tak pije sobie to piwo i najlepiej mogę je podsumować jako słodkie czerwone owoce a w kontrze… nic! Owoce znikają same z siebie i nic na ich miejsce się na pojawia. Gdzie są chmiele? Co z goryczką?

STYL: Barley Wine
EKSTRAKT: 22,0% wag.
ALKOHOL: 10,0%
SŁODY: pale ale, melanoidowy mela red alder, pilzneński
CHMIEL: Sybilla, Marynka, Mosaic
DODATKI: –
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 02.02.2018
OCENA: 5/10

Jest to piwo bez historii. Skierowane raczej do osób nie pijących na co dzień piw kraftowych. Taki lekki Barley Wine ucięty w połowie. Są czerwone owoce, jest trochę jęczmienia i koniec. Wszystko znika i mamy pustkę. Szkoda, że tak średnio to wyszło, Daję 5.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DKBrowar Amber Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Browar Amber
Gość

Pół na pół jak widać 🙂 Dziękujemy za spróbowanie.