Baltic Porter Day z Piwosznikiem

Na jutrzejsze Święto Porteru Bałtyckiego olsztyński sklep z piwem kraftowym Piwosznik przygotował kilka ciekawych niespodzianek.

Baltic Porter Day z Piwosznikiem

Sklep działa na terytorium Olsztyna od prawie roku, więc będzie to pierwsza okazja aby świętować Baltic Porter Day. Fajnie, że na piwnej mapie mojego miasta pojawił się punkt w którym można zaopatrzyć się w piwne nowości w butelce i, od nie dawna, również z kranu. Piwosznik urządza często fajne akcje promocyjne, więc warto tam zaglądać. Jutrzejsze święto może być dobrym pretekstem do odwiedzenia sklepu przy ulicy Herberta. Dlaczego?

Rabat na piwa typu Porter

Wszystkie Portery, i te Bałtyckie, i te Imperialne, będę przecenione o 10% w dół! Czy to sporo? Z szybkiego wzoru wychodzi mi, że przy zakupie dziesięciu butelek, ta jedenasta będzie gratis 😉 Dziesięć butelek? Dokładnie, Porter jest jednym ze stylów, które zyskują na czasie. Podczas leżakowania piwo ulega utlenieniu, a alkohol staje się mniej wyraźny. Nie warto przesadzać i trzymać piwa kilkanaście lat, ale rok-dwa na leżaku jeszcze nikomu nie zaszkodziły. A co możecie dorwać w sklepie? Od siebie mogę polecić następujące piwa:

Piwosznik Olsztyn Porter Bałtycki

Klasyczny Porter Bałtycki z Browaru Trzech Kumpli, leżakowany w beczce 7th Anniversary Imperial Baltic Porter Bourbon Barrel Aged z Browaru Widawa, podwójnie leżakowany Imperator Bałtycki Rum & Bourbon BA z wanilią z Browaru PINTA, limitowaną edycję Portera Cieszyńskiego Bourbon Barrel Aged z Browaru Cieszyn, ciekawy Imperial Baltic Porter Black Forest Kirsch z Browaru Maryensztadt, naładowany dodatkami Portermass Bourbon Barrel Aged z  syropem klonowym, kawą oraz kokosem z Browaru PINTA, wędzony IVAR z Browaru Trzech Kumpli oraz mocną wersję Imperial Porter Noster z Browaru Czarna Owca.

Piwosznik Olsztyn Porter Bałtycki

Do tego w sklepie znajdziecie konkretną reprezentację z naszego regionu. Znany i ceniony Porter Warmiński z Browaru Kormoran, świeżą warkę Bałtyckiego Portera z Browaru Ukiel, butelkową wersje Portera z Browaru Warmia oraz premierową warkę Imperium Prunum z 2020. Najlepsze pozycje z Olsztyna rodem. Aha, promocja obowiązuje od soboty do niedzieli.

Kran opanowany przez Portery

Na wszystkich czterech kranach można będzie wypić piwa w stylu Porter. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a fani Imperium Prunum będą podwójnie zadowoleni, gdyż na karanie dostępne są wersję z roku 2019 oraz 2020. Takie dwie butelki w zupełności wystarczą. Przypominam, w Piwoszniku można dostać piwo lane do butelek o pojemności 0,5 oraz 1 litra.

Piwosznik Olsztyn Porter Bałtycki

Oprócz tego dostępny jest też klasyczny Porter Bałtycki z Browaru Trzech Kumpli oraz premierowy Imperial Porter Noster Bourbon Barrel Aged Edycja Specjalna Baltic Porter Day 2020 z Czarnej Owcy. Jest to Porter leżakowany z ziarnami tonki. Czy idą one w parze z Bourbonem? Najlepiej przekonać się na własnym podniebieniu.

Warzymy Portera Bałtyckiego

Piwosznik Olsztyn Porter Bałtycki

Wizycie w sklepie będzie towarzyszył aromat palonych słodów oraz chmielu. Kolejny raz połączyliśmy swoje siły i wraz z Mirkiem będziemy warzyć na zapleczu Portera Bałtyckiego. Cel to 22 Plato. Jak na Lagera przystało całość będzie fermentowała w lodówce, aby utrzymać stałą temperaturę 7-9. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i piwo będzie gotowe na jesień. A może dostoi do Święta Porteru Bałtyckiego 2021?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments