Balcony Rhapsody [Browar Maltgarden]

Pora wyjść na balkon i odpalić puszką piwa Balcony Rhapsody z Browaru Maltgarden.

Balcony Rhapsody [Browar Maltgarden]

Browar Maltgarden poszedł w puszki. Nie jest to pierwsze aluminium,  w które zapakowane jest piwo z tego browaru. Było już przecież Up Above uwarzone wspólnie z Browarem Funky Fluid. Tym razem jest to pierwsze solowe wydanie Maltgardena. I nie pojedyncze, a potrójne. Przejrzałem nowości i wybrałem właśnie Balcony Rhapsody. Dlaczego nie zacząć od IPA? Jeszcze kilka tygodni temu nie przepadałem za jasnymi piwami z Maltgardena, wszystko zmieniło się jednak po spróbowaniu Requiem For A Haze. Dla mnie jest to obecnie topowa DIPA w kraju. Niestety, straciła już nieco na jakości. Tak dzieje się z większością piw zapakowanych w szkło. Z puszką jest dużo lepiej, pisałem już o tym kilka tygodni temu. Tak więc cieszę się, że browar poszedł tą drogą. Ogólnie 2020 to wysyp puszek, ile to browarów włączyło aluminium do swojej oferty?

STYL: DDH Hazy Double IPA
EKSTRAKT: 18,0 Plato
ALKOHOL: 7,5 %
SŁODY: jęczmienny, owsiany, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: Strata, Citra, Mosaic
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 13.04.2021

Styl trafia w trendy, w końcu do DDH Hazy Double IPA. Alkohol równia się 7,5%, dla mnie to dolne rejestry wersji imperialnej. Ale nie o to w IPA chodzi, najważniejszy jest chmiel. Browar zdecydował się na znany duet Citra i Mosaic, wspierany przez “odkrycie chmielowe” 2020 roku chmiel Strata. Na rynku pojawia się coraz więcej piw z tą odmianą chmielu. Strata wnosi dużo cytrusów oraz owoców tropikalnych, cóż za nowość. W opisie znalazłem też lekką nutę konopi, zwrócę na to szczególną uwagę, chociaż lepiej sprawdzić to pijąc Strata Single Hop.

Typowe maltgardenowe bazgroły, tym razem jest tu sporo różu. Hmm, chyba widziałem już podobne kolory? Piwo przypomina mi nieco kolorystycznie etykietę z Clouds Will Be Clouds. Tylko tam była butelka, a tutaj puszka. Pięknie to wygląda. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze AleBrowar w Lęborku.

Balcony Rhapsody [Browar Maltgarden]

KOLOR
Widzę tu spore zamglenie, tak wygląda rasowy New England. Piana też na poziomie.

AROMAT
Są tropiki, to na pewno. Nie czuję tu póki co zbyt intensywnych nut. Możes nawet za łagodne, czy to na pewno DDH? Mieszam szkłem i wyszła brzoskwinia, mandarynki, jest jednak ok.

SMAK
Proszę Państwa, przechylam szkło i jest dużo lepiej. Moc jest trzy razy większą, może cztery. To co sprawia, że tak się zachwyciłem tym piwem, to mango. Na początku jest jego bardzo dużo. Wyraźne, nieco słodkie, zaraz po nim pojawia się brzoskwinia. Te owocowe combo to znak rozpoznawczy każdego dobrego New England. Ciało to bajka, jest pełne, gęste, gładko spływa po moim podniebieniu. To co mnie bardziej cieszy to soczystość. Każdy kolejny łyk to kolejna dawka soku. Co do goryczki, to jest ona niska. Nic dziwnego, owoce pod koniec nieco ustępują i tyle. Piwo reprezentuje wysoki poziom, bez dwóch zdań. Owoców jest jeszcze więcej, im dalej w puszkę. Potężny smak i aromat, bardo dobra puszka.

Balcony Rhapsody [Browar Maltgarden]
OCENA : 4,25 / 5,00

Kolejne topowe New England uwarzone w naszym kraju. Maltgarden poszedł w puszki, zapowiada się pyszne lato.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments