American India Pale Ale [Browar Warmia]

Olsztyński Browar Warmia uwarzył własne piwo American India Pale Ale. Podobno piwo jest bardzo dobre.

piwo American India Pale Ale [Browar Warmia]

Wczoraj miało być orzeźwiająco, a wyszło słabo. Dziś powinno być więc dużo lepiej. O etykiecie za dużo powiedzieć nie mogę, gdyż Browar Warmia nie posiada jeszcze w swojej ofercie piw w butelce. Z informacji uzyskanych w Browarze, pojawią się one w przeciągu kilku tygodni.

Przelewam trunek do szkła. Piwo American India Pale Ale z Browaru Warmia ma bardzo ładny bursztynowy kolor. Widać, że piwo jest świeże. Piana ma ładne pęcherzyki. Nie opada jakoś zbyt szybko. Nalewam zazwyczaj piwa prosto do szkła, nie na ściankę, dlatego jest jej dosyć sopor na zdjęciu. Widać, że piwo jest dobrze nagazowane.

piwo American India Pale Ale [Browar Warmia]

Od razu czuć, ze będzie konkretnie. Aromat jest bardzo intensywny. Dużo w nim owoców tropikalnych. Ja wyczuwam głównie brzoskwinię i ananasa. Jest trochę słodko, ale ta słodycz jest bardzo świeża i kontuje ją cytrusowy aromat. Wyrazy uznania dla piwowara, jest bardzo świeżo i orzeźwiająco. Aż chce się zacząć degustacje.

Pierwszy łyk i hmm, muszę wziąć zaraz drugi.  Aromat narobił mi dużej ochoty na to piwo. Pozycja Browaru Warmia jest w sam raz, aby szybko ugasić pragnienie. To piwo ma potencjał na letni okres. Wprawdzie goryczka jest dosyć wysoka, ale nie męczy. Na początku wydawało mi się, ze czuję trochę żywicy, ale jej tu nie ma. Są za to cytrusy i to bardzo orzeźwiające. Cytrusy są lekko kwaśne, może trochę słodkie, ale bardzo mało. Ja czuję głownie kwaskowatość, która jest zaraz kontrowana mocną, cierpką goryczką.

Styl: American IPA
Ekstrakt: 15,0 % wag.
Alkohol: 6,5%
Słody: słód Pale Ale?
Chmiel: ?
Drożdże: ?
IBU: 50
Data spożycia/warka: 01.02.2017
Ocena: 8/10

Piwo jest mocno orzeźwiające. Po przelaniu do szkła czuć piękny, intensywny aromat świeżych owoców tropikalnych. W smaku też jest dobrze, ale już nie tak intensywnie, jeśli chodzi o owoce, a to mi się najbardziej podoba w AIPA. Daje temu piwu siedem. Hmm, osiem. Kończę właśnie i smak nic nie traci. Nie wiem na ile to zasług tego, że piwo jest z beczki z nie w wersji butelkowej. Browar Warmia sprawił, że zimą wypiłem naprawdę dobre AIPA.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments