A Path Untravelled [Cloudwater Brew Co]

Dziś wybiorę się z znane mi kierunki z piwem A Path Untravelled z Cloudwater Brew Co.

A Path Untravelled [Cloudwater Brew Co]

Ale w tym roku namnożyło się piw w stylu Triple IPA. Sięgam pamięcią do dnia, kiedy wypiłem swoje pierwsze TIPA. Było to legendarne piwo z Doctor Brew. Co teraz o nim sądzę? Na pewno przepłaciłem, a w smaku nie różniło się niczym od Imperial IPA. Przejście pomiędzy podwójną, a potrójną wersją jest bardzo płynne. Jedni patrzą na ekstrakt początkowy, inny za zawartość alkoholu. Dla mnie oba te parametry muszą się zgadzać. Kolejnym ważnym czynnikiem określającym jakość piw wysoce chmielonych jest czas. I tu największy minus, gdyż piwo ma już praktycznie trzy miesiące. Sprawdzałem opinie osób pijących je podczas ostatnich kilku godzin i nie było narzekania na utlenienie, więc jestem dobrej myśli.

STYL: Triple IPA
EKSTRAKT: ?
ALKOHOL: 10,0 %
SŁODY: ?
CHMIEL: ?
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: ?

Nie wiem dokładnie, która to Triple IPA z Cloudwater w 2020? Na pewno nie pierwsza, i nie druga. Oby browar nie zwolnił tempa za rok, liczę na równie częste serwowanie najmocniej odmiany IPA. Co czyni dzisiejsze piwo wyjątkowym? Odpowiedź jest prosta : drożdże. Piwo fermentowało na tradycyjnych brytyjskich drożdżach, wniosły one sporo nut pestkowców. Dla dodania kolorytu użyto też drugiej odmiany, bliskiej stylowi New England, aby wnieść więcej soczystości. Ta kombinacja powinna dać bardzo dobry efekt. Hop rate to 30 gram na litr.

Na etykiecie widzę biedronkę oraz zielone tło. Pierwszy plan jest tu bardzo wyraźny, reszta rozmyta. Fotograf zna się na rzeczy. Piwo jest dostępne w puszkach o pojemności 440 mililitrów i zostało uwarzone w browarze Cloudwater w Manchesterze.

A Path Untravelled [Cloudwater Brew Co]

KOLOR
Początek jest bardzo dobry, pod względem wizualnym piwo prezentuje się świetnie. Jasne, żółte, biała piana. Idę dalej.

AROMAT
Zapach jest nieco zielony. Nie można odmówić mu intensywności. W tle przebijają się nuty cytrusów. Aromat nie daje po sobie poznać upływu czasu. Jest świeżo i wyraźnie. Teraz zrobiło się nieco żółto.

SMAK
Dobra, piwo pozamiatało już na samym początku. Wszystko dzięki ogromniej soczystości, nie pamiętam kiedy piłem piwo aż tak przesiąknięte owocami. Jeśli mam określić profil smakowy to najwięcej tu cytrusów. Przez ich dominację całość wydaje się być jeszcze bardziej soczyste. Później pojawia się nektarynka, czyli wszystko co najlepsze w IPA. Ciało jest wyraźne, piwo nie jest przesłodzone, przez co pijalność oceniam tu bardzo wysoki. Goryczka jest oczywiście niska, jednak przy braku słodyczy nie jest ona niekonieczna. Smak przybiera na sile, owoce hulają, kurczę. Będę brał chyba każdą TIPA z Cloudwater w ciemno. Poziom soku eksplodował pod sufit.

A Path Untravelled [Cloudwater Brew Co]
OCENA : 4,75 / 5,00

Ostatnio tak podjarany w kategorii Triple IPA  byłem chyba piwem Chubbles. Dobry kawał piwnego rzemiosła.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bartolo
Bartolo
5 miesięcy temu

Widzę że nieźle lobbujesz CW 🙂 mimo wszystko widzę że mamy zbliżone gusta i chyba spróbuję gdzieś to dostać. Też dawno nie piłem dobrego TIPA.