2nd Anniversary [Browar Rockmill]

Pora na recenzję kolejnego piwa z Browaru Rockmill. Tym razem będzie to jubileuszowy 2nd Anniversary.

2nd Anniversary [Browar Rockmill]

Browar Rockmill obchodził niedawno swoje drugie urodziny. Kontynuując zeszłoroczną tradycję wydał on piwo upamiętniające to wydarzenie. W zeszłym roku wiadomość o 1st Anniversary zelektryzowała piwną scenę. Już w dniu zapowiedzi piwa zastanawiano się jaką cenę osiągnie. Nie chodziło oczywiście o sklep, a o drugi obieg. Sam chciałem jego spróbować, ale nie dałem rady. W tym roku nie było już takiego hype. Powód chyba znacie, więc nie będę się powtarzał. Ja postanowiłem dać piwu szanse. Skoro pierwsza wersje została oceniona pozytywnie, to dlaczego nie spróbować drugiej?

STYL: Imperial Stout
EKSTRAKT: 30,0 Plato
ALKOHOL: 14,0 %
SŁODY: jęczmienny, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: ?
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 31.05.2021

Cóż to za styl? Imperial Stout leżakowany w beczkach po Bourbonie z kawą. A dokładnie? W piwie wylądowały specjalnie wyselekcjonowane kawy z Hondurasu, Kolumbii oraz Brazylii. Następnie piwo trafiło na dziewięć miesięcy do drewnianych beczek po bourbonie Heaven Hill. Nie wiem jak wy, ale ja kojarzę te beczki z intensywnym aromatem i konkretnym smakiem. Ta wersja zdaje się być gwarantem sukcesu. Ekstrakt początkowy piwa to pokaźne 30 Plato. No, no, postarali się na te urodziny, postarali.

Etykieta utrzymana jest w klimacie Browaru Rockmill. Dwójka wygląda jak smok lub inny stwór. Chociaż nie, widzę tu kciuk, więc chyba jest to ręka? Dobra jakość papieru, informacje są czytelne. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 330 mililitrów i zostało uwarzone w Bytów Browar Kaszubski w Bytowie.

2nd Anniversary [Browar Rockmill]

KOLOR
Piłem już kilka Imperial Stoutów leżakowanych w beczkach i wyglądają one podobnie. Na początku widzę jasną brązową barwę, która z każdą kolejną chwilą robi się ciemniejsza, aż staje się kompletnie czarna. Piana zerowa.

AROMAT
Biorę pierwszy wdech i jest on bardzo przyjemny. Lubię lekki Bourbon, który to piwo dostarcza. Fajne rozgrzewanie, wanilia i kawa w tle. Zapach jest intensywny, to duży plus. Połączenie kawy z beczką dało bardzo przyjemny efekt.

SMAK
Jest dobrze. Zaraz po nabranie piwa do ust czuć jak fajne jest ciało. Pełne, gładkie, bardzo lubię takie Imperial Stouty. A smak? Początek to beczka po Bourbonie z fajnym rozgrzewaniem. Na finiszu powoli pojawia się kawa, na początku przypomina mi ona kawę zbożową. W kolejnych łykach doszedł kolejny motyw, który lubię w Risach, a są to czerwone owoce. Alkohol jest idealnie ułożony, lekko rozgrzewa, nie jest nachalny. Kurcze, w RISie trzeba czuć jego moc. Piwo jest bardzo przyjemne i ułożone. Teraz pierwsze skrzypce gra tu czekolada wymieszana z czerwonymi owocami. Kawa jest tu tłem, i dobrze spełnia swoją rolę. Beczka nie jest zbyt wyraźna, w aromacie było jej więcej. Ogólnie piwo wyszło dobrze, nawet bardzo. Smak nie ulatuje, wręcz przeciwnie, z każdym kolejnym łykiem czuć go jeszcze bardziej.

2nd Anniversary [Browar Rockmill]
OCENA : 4,00 / 5,00

Kolejny Imperial Stout leżakowany w beczce i kolejny sukces. Mimo afer, piwa z trzymają wysoki poziom.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o