Old Ale aged with Almonds [Doctor Brew]

Sporo oczekuję od tego piwa. Dodatkowo nie łatwo było je dostać. Czy Old Ale spełni moje oczekiwania?

Old Ale- Doctor Brew

Doktorzy spotkali się w internecie ze sporą ilością hejtu w internecie. Jednak ostatnie produkcie napawają optymizmem. Z tego powodu bardzo się ucieszyłem, gdy usłyszałem o Old Ale w ich wykonaniu. Większość piw z Old w nazwie mi smakuje. Jako przykład podam Old Lager właśnie od Doktorów.

Old Ale- Doctor Brew
Lubię takie detale na etykiecie.

To przejdźmy już do samego piwa. Na wstępie muszę przyznać, że etykieta wygląda bardzo stylowo. Czarny kolor i złote litery. Dodatkowo na etykiecie widzę wytłoczone elementy. Jeśli spojrzymy na piwa z Doctor Brew to są to głownie litery i jakieś minimalistyczne grafiki. Niby nie dużo, ale można stworzyć z tego coś stylowego. A jak będzie z tym co znajduje się wewnątrz butelki? Idę po otwieracz żeby się zaraz przekonać.

piwo Old Ale- Doctor Brew

Piwo ma bursztynowy kolor. Taki bursztyn przechodzący w czerwień. Krwawy bursztyn. Sprawdzę zaraz w google czy jest taki kolor. W szkle widać lekkie zamglenie. Tworzy się też spora biała piana, która jednak bardzo szybko opada. Może nie bardzo szybko, bo zdjęcie zdążyłem zrobić.

W aromacie czuję na początku tropikalne klimaty. Poza tym czuję trochę migdałów i alkoholu, który mocno  grzeje w nozdrza. Na pewno jest słodko. Poza tym mało intensywnie.

Na początku muszę podkreślić, że piwo jest bardzo gładkie. Poza tym czuję też bardzo dużą słodycz, która po kilku sekundach zmienia się w gorzki smak. Co za kontra. Szybko i konkretnie, to właśnie lubię. Poza tym  klimat jest raczej stonowany, dużo się tutaj nie dzieje. Niestety. Nasycenie jest bliskie zeru przez co piwo wydaje się być dosyć wodniste. I tak sobie pije to piwo, bez fajerwerków. Kolejne łyki nic konkretnego nie wnoszą, sporo się dzieje dopiero gdy piwo słynie po gardle. Czuć słodycz oraz lekkie palenie. Z czasem słodycz staje się coraz większa i to ją głównie czuję. Na pierwszy plan wychodzą migdały.

STYL: Old Ale
EKSTRAKT: 20%  wag.
ALKOHOL: 8.5%
SŁODY: Pale Ale, karmelowy, pszeniczny, bizkoptowy, czekoladowy
CHMIEL: Magnum, Fuggle
DODATKI: płatki migdałów
DROŻDŻE: ?
IBU: 55
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 20.07.2017
OCENA: 6/10

Piwo jest bardzo jednowymiarowe. Mało się tutaj dzieje. Chciał go spróbować, ale pod koniec czułem się lekko zawiedziony. Może gdyby było więcej ciało to ocenił bym je lepiej. A tak daję 6.

Podobne posty

Angelico Stout Piwo Angelico Stout to kolejne spotkanie z browarem Piwne Podziemie. Jak wypadnie ich interpretacja FESa? Po wczorajszym spotkaniu z piwem Coff...
Pixie Dust Wszyscy zachwalali, pora sprawdzić, czy Pixie Dust z Browaru Kingpin jest rzeczywiście taki wspaniały. Niedawno przeprowadziłem test piw w stylu ...
Dark Saison Browar Zamkowy Cieszyn nie trzyma się standardów. Świadczy o tym piwo Dark Saison. Browar Zamkowy Cieszyn zdecydował się na styl dosyć innowacyjn...
Night Fever Browar Raduga potrafi warzyć bardzo dobre Imperialne Stouty. Ja też to wiem, więc bez wahania sięgnąłem po ich Night Fever. Na potwierdzeni...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o