Kawko i Mlekosz Nu Pagadi! Barrel Aged [PiwoWarownia]

Na scenę wjeżdża kolejna beczka, tym razem jest to Kawko i Mlekosz Nu Pagadi! Barrel Aged z browaru PiwoWarownia.

Kawko i Mlekosz Nu Pagadi! Barrel Aged [PiwoWarownia]

Kawko i Mlekosz Nu Pagadi! Barrel Aged to trzecie wcielenie Milks Stouta z browaru PiwoWarownia. Zaliczyłem już poprzednie dwie wersje. Podstawa wpadła w moje ręce podczas Olsztyńskich Targów Piw Rzemieślniczych, a wersja Imperialna Kawko i Mlekosz Nu Pagadi! pita była już ze szkła. Wrażenia? Z każdym kolejnym piwem było coraz lepiej. Boję się pomyśleć co będzie dziś.

STYL: Imperial Coffee Milk Stout with Vanillia
EKSTRAKT: 24.0 % wag.
ALKOHOL: 8,2%
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, żytni
CHMIEL: Magnum
DODATKI: Laktoza, kawa, wanilia
DROŻDŻE: US-05
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 30.09.2018

Powinno być na plus. Ekstrakt wynosi aż 24 Plato i piwo leżakowało przez kilka miesięcy w beczce po Bowmore Whisky. Piłem już kilka piw leżakowanych w beczce po tym alkoholu (m.in Angel’s Share Barrel Aged z Browaru Komitet). Czuć w nich wyraźnie torf. Czy ten klimat pasuje do Stouta ze słodkimi dodatkami? Zawierzyłem piwowarom i postanowiłem się o tym przekonać.

Wyjątkowość Kawko i Mlekosz Nu Pagadi! Barrel Aged podkreśla tekturowe opakowanie, w którym sprzedawane jest piwo. Do pełni szczęścia zabrakło tu jeszcze laku. Etykieta nie różni się zbytnio od wersji Imperial, doszła tu jedynie naklejka Barrel Aged. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 330 mililitrów i zostało uwarzone w Browarze Gryf w Szczyrzycu.

Kawko i Mlekosz Nu Pagadi! Barrel Aged [PiwoWarownia]

KOLOR
Piwo ma barwę ciemnego brązu, w szkle jest kompletnie czarne. Chociaż widać tu trochę przebłysków. Piana beżowa, bez historii, znika po kilku sekundach.

AROMAT
Od razu czuję tu łychę. Na pierwszym planie jest sporo wędzonki oraz torfu. Ten zapach rządzi i zakrywa pozostałe, znane mi z poprzedniej wersji. Po mocniejszym zaciągnięciu czuje też kawę, ma ona mocno palony charakter. Brakuje mi tu intensywności.

SMAK
Pierwsze co rzuca się w oczy, a raczej w usta, to fajna gładkość. Whisky pojawia się na finiszu, przejawia się ono torfem z niewielkim słodowym rozgrzewaniem. Do tego w tle pojawia się też wanilia oraz kawa. W kolejnych łykach jest podobnie, na początku słodkie nuty, przechodzące w gorzkie. wanilia też przybiera na sile. I to tyle z plusów. Smak robi się szybko dosyć płaski. Znika on z mojej buzi już po kilku sekundach, zostawiając lekka nuta kawy z wanilią. Takiej kawy rozwodnionej. Beczka gdzieś zniknęła i nie mogę jej znaleźć. Ciało to największy minus tego piwa. W połączeniu z szybko znikającym ciałem nie pozostawia ono po sobie dobrego wrażenia. Wysoki ekstrakt w połączeniu z beczką powinien dać dużo lepszy efekt.

Kawko i Mlekosz Nu Pagadi! Barrel Aged [PiwoWarownia]
OCENA: 3,50 / 5,00

Smak bardzo szybko uleciał. Wszystkiego jest tu mało. Po beczce i wersji Imperial spodziewałem się czegoś lepszego.

Podobne posty

Imperium Kara Mustafy Imperium Kara Mustafy z Browaru Kazimierz to jedno z nielicznych piw za którym się musiałem trochę nabiegać. Podczas zeszłorocznej edycji Olsztyń...
Twister Browar Osowa Góra z Bydgoszczy właśnie u mnie zapunktował. Wszystko przez piwo Twister. Piwo Twister to Vermont IPA, czyli nowofalowa IPA, kt...
Porter Noster Piwo Porter Noster z browaru Czarna Owca stał się jednym z lepiej ocenianych Porterów Bałtyckich ostatnich tygodni. Browar Czarna Owca jest dosyć...
Gerda Piwo Gerda to kolejna wymrażana pozycja z Browaru Spółdzielczego. Jak wypadnie ich RIS z dodatkiem wanilii? Browar Spółdzielczy zaszalał i wymroz...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o