Imperialny Porter P [Browar Rockmill / Bytów Browar Kaszubski]

Powoli zaczyna się wiosna, mija zima i klimat idealny na mocne ciemne piwa. Dlatego dziś, póki aura sprzyja, wybrałem Portera przez duże P.

piwo Imperialny Porter P

Porter P powstał według receptury Browaru Rockmill i został uwarzony wspólnie z Bytów Browar Kaszubski. Jest to imperialny porter, czyli porter na sterydach. Parametry są zachęcające, 25 BLG i 10% alkoholu.

Etykieta wygląda dosyć fajnie. Duże P na złotym tle. Heh, nawet się to rymuje. Skromnie, stylowo, mi się podoba. Piwo można dostać jedynie w butelkach o pojemności 330 mililitrów. Patrząc na parametry to jest to odpowiednia pojemność. Zresztą, ostatnio wole pić piwa w 330-ach. Dobra, idę po otwieracz i zajmę się kapslem. Kapsle golas, zwykły, czarny. Czas przelać piwo do szkła. Jak już jestem przy szkle, to jeszcze jedno zdanie. Szkło kupiłem ostatnio w Auchan, za kilka złotych. Taki mini snifter. Mam też szkło z zestawu Komesa, ale nowy nabytek bije Komesa na głowę. Za tą cenę, gorąco polecam. Ok, wracam do recenzji.

kolor piwa Imperialny Porter P

Kolor jest czarny i nieprzejrzysty. Piwo ma sporą brązową pianę, która redukuje się do obręczy przy szkle.

W aromacie jest słodycz, ale jest też trochę srogiego asfaltu. Fajnie się to gryzie. Aromat nie jest jednak zbyt intensywny. Na plus, że nie czuć alkoholu.

Pierwszy łyk i czuć sporo gorzkiego smaku. Oprócz niego jest też trochę paloności. Smak jest bardzo intensywny. Po pierwszych łykach jestem bardzo pozytywnie nastawiony do tego piwa. Jednak z czasem w smaku zaczyna się pojawiać coraz więcej słodyczy. Słodki smak idzie w kierunku śliwki, wiśni. Wyczuwam też trochę alkoholu zaraz po śliwce. Nie jest najgorzej, ale z czasem alkoholu jest coraz więcej. Ze słodkich porterów przypomina mi trochę ten na Jurze, ale z tamtym będę miał jednak lepsze wspomnienia. Tutaj alkohol przykrywa słodycz. Myślę, że po kilku miesiącach w piwnicy był by lepszy.

STYL: Imperial Porter
EKSTRAKT: 25,0% wag.
ALKOHOL: 10,0 %
SŁODY: jęczmienny
CHMIEL: ?
DODATKI: płatki owsiane
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 13.01.2018
OCENA: 6/10

Piwo jest ogólnie dobre, ale może być bardzo dobre za kilka miesięcy, kiedy alkohol się ułoży. Teraz jest go za dużo i gryzie. Rozumiem, leżakowanie i te sprawy, ale jeśli Browar wystawia piwo na sklepowe półki, to znaczy, że jest ono dobre, a nie, że na klienta spada leżakowanie. Nie zrozumcie mnie źle, piwo jest dobre, ale nic nie urywa. A po imperialnym porterze spodziewam się petardy.  Na dziś daję sześć.

Podobne posty

Gerda Piwo Gerda to kolejna wymrażana pozycja z Browaru Spółdzielczego. Jak wypadnie ich RIS z dodatkiem wanilii? Browar Spółdzielczy zaszalał i wymroz...
Argentina Rye Wine Dziś przenoszę się daleko, aż na inny kontynent. Niestety, tylko w przenośni. Wszystko za sprawą Argentina Rye Wine i Browaru Pinta. Pisałe...
Milkołak Z tym piwem trochę się spóźniłem. Pełnia księżyca była w weekend. No ale jest środek tygodnia i miałem ochotę na coś lekkiego. Dziś spróbuję Milkołaka...
Coffeelicious Piwo Coffeelicious nazwane jest przez niektórych najlepszym polskim kawowym mlecznym Stoutem. Czy na pewno? Piwne Podziemie to mały browar ...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o