Full Time [Funky Fluid]

Nowe DIPA uwarzona w Polsce z dobrymi ocenami? Trzeba to sprawdzić. Zapraszam na recenzję Full Time z Fukny Fluid.

Full Time [Funky Fluid]

Kiedyś słyszałem powiedzenie „pokaż mi swojego Pilsa, a powiem ci jak dobrze warzysz”. Ja wyznaję zasadę „pokaż mi swoje NEIPA, a powiem ci jak dobrze warzysz”. Nie porównuję tu stopnia trudności warzenia obu stylów. Pils to klasyka, a NEIPA jest wyzwaniem dla obecnych browarów. Ilu się już na tym przejechało? Zbyt duża goryczka, karmel, rozmyte owoce, wodniste ciało, brak soczystości. Nie wiem dlaczego spora część New England uwarzona w Polsce wychodzi średnio. Szczególnie tych z czasów, kiedy ten styl wchodził na salony. Teraz jest już dużo lepiej i mamy piwa typu DDH DIPA z AleBrowar. Funky Fluid to świeża inicjatywa, która uderza od razu w NEIPA. Browar powstał w Warszawie. Tworzą go dwie osoby: Michał Langier (produkuje piwo pod marką Langier Beer) i Karol Mizielski. Pierwsze warki ich piw zostały dobrze przyjęte, a to skłoniło mnie do zakupu butelki Full Time.

STYL:  Imperial IPA
EKSTRAKT: 18,5
ALKOHOL: 7.7 %
SŁODY: jęczmienny, pszeniczny, płatki owsiane, płatki pszenne
CHMIEL: Citra, Mosaic, Simcoe, Chinok
DODATKI: ?
DROŻDŻE: ?
IBU: ?
DATA SPOŻYCIA/WARKA: 24.02.2019

Jak już wiecie piwo zostało uwarzone z duchem New England.  Mogłem nabyć jeszcze APA, ale poszedłem w kierunku Imperial IPA. Po co rozmieniać się na drobne? Chodzi o konkrety. W zasypie znalazły się musowo płatki owsiane oraz płatki pszenne. Browar wybrał wyłącznie amerykańskie chmiele, a piwo osiągnęło finalnie 7,7 procent alkoholu.

Butelki z Funky Fluid mają podobną szatę graficzną. Za jej wygląd odpowiedzialny jest Bartosz Łukasiewicz. Etykieta utrzymana jest w nowoczesnym stylu. Dużo tu kolorów, a plama wygląda futurystycznie. Sporo tu tych gradientów. Piwo jest dostępne w butelkach o pojemności 500 mililitrów i zostało uwarzone na zlecenie Michał Langier Productions.

Full Time [Funky Fluid]

KOLOR
Na początku piwo wydaje się być dosyć jasne, jest praktycznie żółte. Po przelaniu do szkła robi się nieco bardziej ciemniejsze. Gdy szkło wypełniło się po brzegi wygląda bardziej na pomarańcze. Piana ma białe kolor i jest bardzo obfita.

AROMAT
Wrażenia po pierwszym wydechu? Jest świeżo, ale niezbyt wyraźnie. Biorąc więc drugi wdech. Tym razem w mój nos uderzył już nieco mocniejszy zapach ciepłych żółtych owoców. I tyle, ciężko je wychwycić przez brak intensywności. Mango, brzoskwinie. Dosyć niemrawo jak na DIPA.

SMAK
Tu owoców jest już dużo więcej. Ktoś zamawiał tropikalnego drinka? W pierwszych chwilach czuć tu marakuje oraz mango. Piwo idzie zdecydowanie w ten klimat, nie ma tu żadnych nut żywicy. Skoro już jestem przy żywicy, to goryczka jest tu idealnie dobrana do mocy owoców. Nie zagłusza ich, nie jest za silna. Ciało też przypadło mi do gustu, nie wgniata w ziemie, ta Imperial IPA należy do grupy tych bardziej seryjnych. Szkoda, że nie dorwałem tego piwa wcześniej. Smak i aromat był na pewno mocniejszy. Teraz jest lekko, a może to właśnie urok tego piwa? Z czasem zaczynam wyczuwać więcej owoców, jest nawet soczystość. Muszę dorwać to na świeżo, browar zdobył u mnie plusa na starcie.

Full Time [Funky Fluid]
OCENA : 4,00 / 5,00

Ciekawa i sesyjna DIPA. Faktor New England zaliczony, więc trzeba będzie sprawdzić Funky Fluid w świeższej odsłonie.

Podobne posty

2028 Space Odyssey Sztosy nie muszą być drogie. Czy aby na pewno? Jednym z piw które potwierdza tą tezę jest 2028 Space Odyssey z Browaru Raduga. Tylko, czy to na pewni ...
Kuźnia Piwowarów 2018 Piña Colada Milkshake IPA Czy kokos z ananasem pasują do piwa? Pora to sprawdzić i spróbować Piña Colada Milkshake IPA z Kuźni Piwowarów. Kuźnia Piwowarów to konkurs poleg...
Kentuckyshire Breakfast Stout Northern Monk wizytuje dziś Warszawę. Z tego okazji postanowiłem wypić ich Kentuckyshire Breakfast Stout. Northern Monk zagości dziś na krana...
Twister Browar Osowa Góra z Bydgoszczy właśnie u mnie zapunktował. Wszystko przez piwo Twister. Piwo Twister to Vermont IPA, czyli nowofalowa IPA, kt...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o