Czego warto spróbować? [wrzesień 2017]

Jesienią zaczyna się szkoła, a w pubach zaczyna się picie. W krafcie rządzą jeszcze letnie klimaty. Zapraszam na przegląd najciekawszych premier na wrzesień.

Nowe piwa wrzesień 2017

Russian Imperial Stout Double BA [Browar PINTA]

Russian Imperial Stout Double BA Browar PINTA
fot. facebook.com/PINTACraftBeer

Browar PINTA serwuje Russian Imperial Stout 30,0° Double Barrel Aged – Bourbon and Rum. Double Barrel Aged Bourbon & Rum oznacza, że piwo po okresie leżakowania zostało przetoczone najpierw do beczek po amerykańskim Bourbonie Jack Daniel’s, a następnie do beczek po jamajskim Rumie. Obie beczki wykonane są z dębu amerykańskiego, który nadaje piwu soczyste nuty orzechów, karmelu i wanilii. Wersja butelkowa powinna się pojawić w sklepach pod koniec września.

Yuzu Milkshake IPA [Browar Rockmill]

Yuzu Milkshake IPA - Browar Rockmill
fot. facebook.com/browarrockmil

Kolejne piwo z serii „Beer Wars”. Yuzu Milkshake IPA o parametrach 15 Plato i 5,5% alkoholu została uwarzona z dodatkiem płatków owsianych, pszennych i laktozy. Do piwa dodano też wanilię i świeży sok z (bardzo ostatnio popularnego) yuzu. Nachmielenie? Citra, Galaxy oraz Mosaic. Browar Rockmill znaczy wysoki standard, dlatego na pewno będę szukał tego piwa w sklepie.

Dear Minister [Browar Deer Bear]

Dear Minister - Browar Deer Bear
fot. facebook.com/browardeerbear

Dear Minister to owoc współpracy Browaru Deer Bear i Ministerstwa Browaru. Piwo zostało uwarzone w stylu Watermelon Lime Sour i ma parametry 12 Plato oraz 4,2% alkoholu. Pierwsze nuty w tym kwaśnym trunku ma grac sok. Z jednej strony kwaśna limonka, z drugiej świeży arbuz. Ciekawe podejście do Sour.

Dżoana Tropikana [Browar Waszczukowe]

Dżoana tropikana - Browar Waszczukowe
fot. facebook.com/Browarwaszczukowe

Browar Waszczukowe uwarzył własne Vermont IPA. Co w nim wyjątkowego? Dżoana Tropikana posiada w składzie skórki oraz sok z grejpfruta. Jeśli chodzi o najważniejsze to na ostatnie sekundy gotowania oraz leżakowania dodano chmiele Citra, Centennial, Cascade oraz Sorachi Ace. Piwo ma 14 BLG i 5,9% alkoholu.

Karuzelarz [Browar Karuzela & Profesja]

Karuzelarz - Browar Karuzela & Profesja
fot. facebook.com/BrowarKaruzela

Karuzelarz to Black Currant Brett Ale powstały w wyniku współpracy browarów Karuzela oraz Profesja. Piwo zostało uwarzone z dodatkiem czarnej porzeczki, która dominuje w aromacie oraz wnosi do piwa sporo kwasu. Do fermentacji użyto drożdży: Belgian Abbey, Brettanomyces Bruxellensis Trois, Brettanomyces Bruxellensis oraz Brettanomyces claussenii. Fani piw belgijskich powinni być zadowoleni. Piwo ma parametry 12 Plato oraz 5,1% alkoholu.

Wilson [Browar Brodacz]

Wilson - Browar Brodacz
fot. facebook.com/browarbrodacz

Za trendami podąża też Browar Brodacz. Wilson to piwo w stylu New England IPA. w zasypie znalazły się standardowo płatki pszenne oraz osiane. W kotle wylądował chmiel Apollo, a na zimno dodano pozostałe, czyli Citra, Mosaic oraz El dorado. Piwo fermentowano drożdżami FM-55. Wyższa temperatura fermentacji ma znacznie wpłynąć na owocowe doznania. Parametry to 15 Plato oraz 6% alkoholu.

Koźlak Jesienny [Browar Nepomucen]

Kożlak jesienny - Browar Nepomucen
fot. facebook.com/browarnepomucen

Browar Nepomucen przywitał jesień Koźlakiem dedykowanym tej porze roku. Piwo ma parametry 15,8 BLG oraz 6,3% alkoholu. W zasypie znalazły się takie słody jak Caraamber, Carafa I, Carabohemian oraz Caramunich. Butelki pojechały już do sklepów. Dawno nie piłem dobrego Koźlaka, będę się musiał rozejrzeć za piwem z Nepomucena.

Amadeo [Browar Kingpin]

Amadeo - Browar Kingpin
fot. facebook.com/browarkingpin

Amadeo to Raspberry Milkshake IPA o parametrach 15,5 Plato oraz 4,3% alkoholu. Jak wygląda przepis na udane piwo według Browaru Kingpin? Płatki pszeniczne, dawka laktozy, przecier z malin oraz chmiel (Citra oraz Mosaic). Całość ma smakować jak kremowy malinowy milkshake z dodatkiem chmielu. Mnie takie podejście jak najbardziej przekonuje.

Podobne posty

Czego warto spróbować? W tym miesiącu trochę później niż zwykle. Nie znaczy to, że nie było w czym wybierać. Oto moja lista na maj 2017. Brudny Harry - Browar Broda...
Czego warto spróbować? Na początku nowego roku nie mogło zabraknąć listy piw, na które warto zwrócić uwagę w styczniu. Going Dark Pierwszy Imperial Stout uwarzony...
Czego warto spróbować? Zapowiada się kolejny ciekawy miesiąc jeśli chodzi o polski kraft. Zapraszam na przegląd piwnych zapowiedzi na trzeci miesiąc 2017 roku. Towa...
Czego warto spróbować? Ostatni miesiąc roku 2017 czas zacząć. Nie masz pomysłu na piwny prezent? Może znajdziesz coś na liście piw, których warto spróbować w grudniu? ...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o