Czego warto spróbować? [czerwiec 2017]

Oto lista piw, których warto spróbować w czerwcu.

Najlepsze piwa czerwiec 2017

Baltic Pooka Jameson BA – Pracownia Piwa

Baltic Pooka - Pracowia Piwa
fot. facebook.com/PracowniaPiwa

Piłem już kilka piw z Pracowni Piwa i każde stało na bardzo wysokim poziomie, Porter Bałtycki to jeden z moich ulubionych piwnych stylów, a Barrel Aged działa na wszystkich lubiących piwa kraftowe. Te 3 główne powody, dla których nie mogę się doczekać tego piwa. Porter Bałttycki z Pracowni leżakował 5 miesięcy w beczkach po znanym irlandzkim whiskey Jameson. Wniosło to do piwa nuty wanilii oraz lukrecji.  20 BLG i 7,9 % alkoholu. Ciekawe, czy udami się dostać chociaż 1 butelkę?

Sourness Blackcurrant – Browar Szpunt

Sourness - Browar Szpunt
fot. facebook.com/Szpunt

Na upały najlepsze są kwasy. Sourness Blackcurrant to piwo w stylu Sour Ale
kwaszone bakteriami Lactobacillus Plantarum z dodatkiem świeżo tłoczonych soków z mrożonych owców czarnej porzeczki. Ekstrakt początkowy to 10 BLG, co dało 3,5% alkoholu.

Petarda Geparda – Dziki Kocur

Browar Dziki Kocur - Petarda Geparda
fot. facebook.com/Browar.DZIKI.KOCUR

Pierwsze z dwóch piw  uwarzonych przez nowo powstały olsztyński Browar kontraktowy Dziki Kocur. W ofercie jest też APA, ale ja z chęcią spróbuję ich AIPA o parametrach 15,5 BLG i 6,5% alkoholu. Goryczka na poziomie 50 IBU, a to wszystko za sprawą chmielów Amarillo, Columbus, Citra, Simcoe.

Tea Pale Ale – Kuźnia Piwowarów

Tea Pale Ale - Kuźnia Piwowarów
fot. facebook.com/jan.olbracht.browar.rzemieslniczy

Drugie piwo z tegorocznej kuźni. Jako fan herbaty czekam na nie najbardziej. Smak herbaty ma wspomagać dodanie do piwa skórki pomarańczy bergamotki. Pijalność ma być na poziomie naturalnej, mrożonej herbaty. Piwo raczej lekkie 12,5 BLG i 5,6% alkoholu.

Abrakadabra – Browar Deer Bear

Abrakadabra - Deer Bear
fot. facebook.com/browardeerbear

Kolejne ciekawe piwo z Browaru Deer Bear. Nazwa stylu mówi sama za siebie: Bilberry Vanilla Milk IPA. Piwo uwarzone z dodatkiem laktozy, wanilii burbońskiej i borówki amerykańskiej, przyznajcie, brzmi to nieźle? Do tego jak na IPA przystało amerykańskie chmiele. Parametry to 16 BLG i 6,4% alkoholu, brzmi dobrze.

Hula Hop – AleBrowar

Hula Hop - AleBrowar
fot. facebook.com/AleBrowar

Nie piłem jeszcze żadnego dobrego White IPA. Może to z AleBrowar będzie pierwszym? Jako dodatków użyto znanych z Wittbiera Kolendry oraz Curaçao. 14 BLG i alkohol na poziomie 5,2% sprawiają, że może to być idealne piwo na letnie upały.

 

Podobne posty

Czego warto spróbować? Wkroczyliśmy w kolejny miesiąc. Pora na listę piw, które warto wypić w listopadzie 2017. Imperial Geezer fot. facebook.com/browarkingpin ...
Czego warto spróbować? Zapowiada się kolejny ciekawy miesiąc jeśli chodzi o polski kraft. Zapraszam na przegląd piwnych zapowiedzi na trzeci miesiąc 2017 roku. Towa...
Czego warto spróbować? Ostatni miesiąc roku 2017 czas zacząć. Nie masz pomysłu na piwny prezent? Może znajdziesz coś na liście piw, których warto spróbować w grudniu? ...
Czego warto spróbować? Zostanę przy zapowiedziach piw w środku miesiąca. Browary dosyć późno dają znać o swoich premierach, więc lista z początku miesiąca była zawsze lekko ...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o